Oczyszczanie twarzy

Manualne oczyszczanie twarzy, ale nie tylko..

Oczyszczanie manualne to tradycyjna metoda ręcznego oczyszczania wykwitów skóry otwartych, zamkniętych (zaskórniaków, wągrów, prosaków).

Oczywiście przed oczyszczaniem skóra jest odpowiednio przygotowana (demakijaż, wyrównanie pH, odpowiednio dobrany peeling złuszczający, rozpulchnienie skóry wybraną metodą).

Następnie wykonywany jest zabieg, a po nim dezynfekcja skóry oraz nałożenie maski.

Ważne jest zachowanie najwyższych standardów higieny podczas wykonywania zabiegu, co gwarantują wyłącznie wykwalifikowani profesjonaliści, tacy jak nasi.

Zabiegi te są popularne zwłaszcza wśród klientów u których występują nawracające problemy skórne. Cały zabieg trwa ok. 1-2 godziny w zależności od powierzchni ciała, która ulega oczyszczeniu. Manualne oczyszczanie wykonujemy na skórze twarzy, dekoltu, pleców, ramion z możliwością rozszerzenia na inne obszary ciała,  jeśli klient zgłasza takie potrzeby.

Zabieg ten może wywołać lekkie podrażnienie skóry ze względu na wykonywany na niej ucisk, skóra może być lekko zaczerwieniona. Nasz kosmetolog wykona zabieg profesjonalnie, ze szczególną starannością aby żadne niepożądane objawy nie wystąpiły.

Zabieg ten powinno wykonywać się regularnie, co kilka tygodni. Częstotliwość zalecanych wizyt w gabinecie dostosują nasi eksperci, ponieważ jest to kwestią niezwykle indywidualną ze względu na różne typy cery.

 

Peeling kawitacyjny – dotleń skórę i pobudź mikrokrążenie

Peeling kawitacyjny inaczej kawitacja delikatnie i dogłębnie ma za zadanie oczyścić martwy naskórek i jest podstawowym zabiegiem w pielęgnacji skóry twarzy.

Kawitacja złuszczy Twoją skórę i wniknie głębiej niż peelingi stosowane w domu, ale w delikatny sposób. Dlatego też jest to zabieg uniwersalny, polecany do niemalże praktycznie każdego typu cery, bez względu na wiek.

Zabieg ten przeznaczony jest głównie do bardzo wrażliwej, delikatnej oraz cienkiej skóry, skłonnej do podrażnień i posiadającej rozszerzone naczynka. Stosowany jest również jako bezinwazyjny zabieg oczyszczający dla skóry trądzikowej, ze skłonnościami do przetłuszczania się.

Taki zabieg wykonasz u nas na twarz, dekolt, szyje ramiona czy plecy. Jeśli istnieje potrzeba rozszerzenia obszaru do zabiegu kawitacji, eksperci w naszym salonie są elastyczni i dostosują zabieg do Twoich potrzeb.

Peeling kawitacyjny trwa ok. 30-60 minut. Do zabiegu należy się odpowiednio przygotować, podstawą jest dokładny demakijaż twarzy. Kosmetolog oczyści Twoją skórę odpowiednimi preparatami dobranymi do indywidualnych potrzeb cery.

W kolejnym etapie zostanie nałożone serum. Po przygotowaniu skóry można przejść do fazy samego zabiegu kawitacji. Zabieg odbywa się za pomocą szpatułki produkującej fale ultradźwiękowe. Wtedy w zetknięciu z ultradźwiękami tworzą się mikropęcherzyki, które następnie ulegają rozpadowi. Wynikiem tego jest rozbicie starych komórek rogowej warstwy naskórka. Nie jest to bolesne, może być odczuwalne uczucie drapania lub łaskotania. Powoli oczyszczanie są kolejne partie skóry, ze specjalnym naciskiem na partie najbardziej problematyczne takie jak np. nos, czoło czy broda, do momentu, aż zrogowaciały naskórek w końcu zostanie sukcesywnie usunięty.

Zabieg kończy się nałożeniem odpowiednio dobranej maski nawilżającej.

Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, co należy wziąć pod uwagę podczas umawiania się na wizytę. Ważna jest odpowiednia troska o skórę po wykonaniu peelingu kawitacyjnego – należy chronić skórę przed działaniem słońca i stosować kremy z filtrem co najmniej SPF 20.

Jak często powtarzać peeling kawitacyjny?

Jeśli Twoja cera jest cerą normalną, bez problemów tj. Nawracające wągry, wypryski i dopiero zaczynasz przygodę z zabiegami kosmetycznymi, to kawitacja jest świetnym pomysłem na odświeżenie skóry aby była bardziej promienista i świeża. Wówczas wystarczy jednorazowy zabieg. Klienci z cerą problematyczną, aby uzyskać efekt długotrwały efekt powinni wykonać ok. 3 do 6 zabiegów w odstępach co najmniej tygodniowych, częściej dwutygodniowych lub miesięcznych.

Nasz wykwalifikowany personel z pewnością przeprowadzi przed zabiegiem wywiad, mający na celu wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu kawitacji. Główne z nich to: ciąża, choroby tarczycy, padaczka itd.

Efekty kawitacji, które uzyskasz po sesji w naszym salonie to: oczyszczenie, rozjaśnienie skóry, poprawa krążenia co w wyniku pobudza komórki i zmusza je do naturalnej odnowy, wygładzenie zmarszczek, masaż twarzy czyli wyśmienity relaks.

Ważną zaletą kawitacji jest to, że stanowi świetne podłoże do kolejnych zabiegów kosmetycznych mających na celu nawilżenie naskórka, ponieważ umożliwia skuteczniejsze wchłanianie preparatów kosmetycznych.
 

Zabiegi kosmetyczne
Manualne oczyszczanie twarzy 110-170 zł
Manualne oczyszczanie pleców 150-200 zł
Peeling kawitacyjny+maska 70 zł
Sonoforeza+maska 70 zł
Peeling kawitacyjny +sonoforeza+maska 100 zł