NANOPLASTIA

Nanoplastia jest kompleksowym zabiegiem opierającym się na odkryciach nanotechnologii oraz chemii organicznej.  Nanoplastia jest następstwem chemicznego prostowania, keratynowego prostowania, wygrywającym z nimi m.in. działaniem, efektami, a także czasem utrzymywania się efektów.

Spektakularne rezultaty możliwe są do osiągnięcia na wszystkich rodzajach włosów, niezależnie od wielkości i rodzaju skrętu włosa – uzyskamy efekt włosów miękkich, lśniących niczym tafla wody i idealnie prostych na nawet 8-12 miesięcy, a struktura włosa zostaje wzmocniona na stałe.

Produkty których używamy do nanoplastii (seria Nano) dzięki nanotechnologii pozwalają na odbudowę mostków dwusiarczkowych. Dzięki bezpiecznym składom (pozbawionym formaldehydu i karbocysteiny) zabiegi można wykonywać u kobiet w ciąży, kobiet karmiących, a także u dzieci!

ZALETY NANOPLASTII WŁOSÓW:

 • Organiczny i bezpieczny skład produktów
 • Gwarancja wyprostowania każdego rodzaju skrętu włosa
 • Pod wpływem temperatury docieramy do warstwy korowej włosa, co powoduje jego regenerację (w odróżnieniu od prostowania keratynowego, w którym włos jest „oblepiany” keratyną)
 • Niweluje puszenie
 • Efekt lśniących, miękkich, zdrowych i idealnie prostych włosów na 10-12 miesięcy
 • Odbudowa włosów od wewnątrz
 • Nie zmniejsza objętości włosów
 • Rozjaśnienie farbowanych włosów o 3 tony
 • Ochłodzenie blondów, zniwelowanie „żółtych tonów”
 • Nie zawiera formaldehydu, ani jego pochodnych
 • Nie zawiera karbocysteiny
 • Nie zmienia koloru włosów naturalnych
 • Bezpieczny dla kobiet w ciąży i w okresie laktacji
 • Bezpieczny dla nastolatek
 • Produkty wegańskie, nie testowane na zwierzętach
 • Nie drażni oczu ani układu oddechowego

Czym jest nanoplastii i jaki jest główny cel zabiegu?

Zabieg nanoplastii oparty jest na odkryciach nanotechnologii oraz chemii organicznej. Jest technologicznym następstwem chemicznego i keratynowego prostowania włosów. Celem zabiegu jest trwałe wyprostowanie włosów na okres 10-12 miesięcy, ich silna regeneracja, przywrócenie blasku, eliminacja puszenia oraz ułatwienie codziennej stylizacji, szybsze suszenie włosów.

Ila trwa zabieg nanoplastii?

Zabieg  trwać może od 3 do (nawet) 7 godzin – w zależności od długości i gęstości włosów.

Ile kosztuje nanoplastia?

Aby ułatwić Wam oszacowanie kosztów za zabieg, przygotowałyśmy infografikę, która prezentuje ceny w zależności od długości i gęstość włosów. Jeśli masz jakieś wątpliwości – skontaktuj się z naszymi fryzjerkami. Zapraszamy również na bezpłatne konsultacje do House of Beauty (Wernera 5/5, Radom)

Jak długo utrzyma się efekt nanoplastii na włosach?

Efekty zabiegu utrzymują się nawet do 8-12 miesięcy. Zależy to od wielu czynników o podłożu genetycznym, a także od pielęgnacji włosów w domu.

O zalecanych produktach pielęgnacyjnych (szampon+maska) dowiedz się więcej u naszych fryzjerów. Szczegółowe Informacje o nich znajdziesz również poniżej w pytaniu o pielęgnację po-zabiegową.

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

Produkty używane podczas zabiegu zapewniają bezpieczeństwo, zarówno klientom, jak i fryzjerom. Nie drażnią oczu ani układu oddechowego. Jedynym przeciwwskazaniem są poważniejsze problemy ze skórą głowy. Należy wówczas udać się do dermatologa w celu wykluczenia niebezpieczeństwa przed składnikami znajdującymi się w produktach.

Czy kobieta w ciąży lub karmiąca – może wykonać nanoplastię?

Bezpieczna formuła bez formaldehydu, aldehydu, karbocysteiny pozwala na wykonanie zabiegu również u kobiet w ciąży i w okresie laktacji.

Czy można wykonać nanoplastię u nastolatki?

Bezpieczna formuła bez formaldehydu, aldehydu i karbocysteiny pozwala na wykonanie zabiegu u dzieci i nastolatek. W naszym salonie wszystkie zabiegi u osób nieletnich wykonywane są wyłącznie za pisemną zgodą rodzica i w obecności rodzica/opiekuna.

Czy podczas zabiegu używa się zwykłej prostownicy?

Nie. Prostownica używana podczas nanoplastii to prostownica tytanowa z wibracją. Pozwala ona na dogłębne „wtłoczenie” substancji, aby osiągnąć spektakularne efekty.

Jak wygląda zabieg nanoplastii?

I etap: Wywiad z klientem

Fryzjer przeprowadza wywiad z klientem oraz ocenia skręt włosa i kondycję.

II etap: Dobór preparatu i parametrów prostownicy tytanowej

Fryzjer dobiera odpowiedni preparat, temperaturę pracy tytanowej prostownicy z wibracją oraz ilość przeciągnięć prostownicą, tak aby osiągnąć najlepsze możliwe efekty, bez szkody dla włosów.

III etap: Mycie włosów

Zabieg nie wymaga mycia włosów szamponem silnie otwierającym łuski włosa. Na zabieg zapraszamy klientów z uprzednio umytymi włosami w domu samym szamponem (bez użycia jakichkolwiek odżywek, masek, olejków – przed ani po myciu!).

IV etap: Podział na sekcje oraz aplikacja preparatu na włosy

Na pojedyncze pasma o szerokości od 1-3cm nakładamy dużą ilość produktu. Preparat zostanie wmasowany we włosy, tak, aby pokryte były równomiernie całe pasma. Pozostawiamy preparat na włosach przez ok.40-70min.

V etap: Podmycie nadmiaru preparatu

Po upływie odpowiedniego czasu, należy podmyć preparat na myjce. Na włosach pozostanie ok.70-80% preparatu.

VI etap: Suszenie

Fryzjer suszy włosy bez użycia okrągłej szczotki. Ten etap jest długi, ponieważ na włosach znajduje się duża ilość preparatu, który w składzie zawiera wiele substancji nawilżających, niezbędnych do uzyskania dobrej kondycji włosów co zaprocentuje w kolejnych etapach zabiegu i przyczyni się do uzyskania lepszych efektów.

VII etap: Podział na sekcje i prostowanie

Gdy włosy są już w 100% suche, przechodzimy do podziału na sekcje oraz do prostowania włosów. Zabieg ten jest zabiegiem termoaktywnym, wysoka temp. i właściwe użycie prostownicy tytanowej z wibrają gwarantuje gładkość i niesamowity połysk włosów.

VIII etap: Końcowa pielęgnacja włosów

Po wyprostowaniu wszystkich włosów należy odczekać min. 2minuty, następnie przechodzimy do mycia włosów. Włosy myjemy specjalnym szamponem (taki sam Klient powinien stosować w domu). Po umyciu i odsączeniu włosów nakładamy maskę z tej samej serii do pielęgnacji domowej po zabiegu nanoplastii, którą po upływie kilku minut – spłukujemy.

Następnie włosy suszymy letnim nawiewem bez użycia okrągłej szczotki.

Czy po zabiegu trzeba szczególnie dbać o włosy i używać specjalnych szamponów?

Po zabiegu opieramy się na delikatnych szamponach, bez mocnych detergentów, czyli bez SLS-ów, SCS-ów. Takie szampony zdzierają nam barierę hydro-lipidową skóry głowy, czyli wpływają na mocniejsze przetłuszczanie się albo przesuszanie się włosów. Mogą także prowadzić do łojotokowego zapalenia skóry. Bardzo często, nawet profesjonalne produkty – zawierają tego typu substancje. Czytaj etykiety ze składem!

Całą pielęgnację pozabiegową opieramy na o równowagę PEH – czyli ile dostarczamy humektantów, emolientów oraz protein. Bardzo ważne jest to, jak klientka korzysta z odpowiednich produktów, jak długo je trzyma na włosach i jak często je stosuje. To wszystko wpływa na to, jakie będą finalne efekty zabiegu nanoplastii.

Dla zachowania optymalnej trwałości zabiegu nanoplastii niezbędne jest stosowanie kompleksowo opracowanych produktów do pielęgnacji domowej NANO CARE:

 • szampon Nano Golden: nawilża i naprawia zniszczone i spuszone włosy. Produkt zachowuje regeneracyjne działanie po nanoplastii i buduje warstwę ochronną zapobiegającą uszkodzeniom włosów spowodowanym przez czynniki środowiskowe.

Pojemność: 300ml

 • maska Nano Golden: chroni włosy przed zanieczyszczeniami. Co więcej, odżywia, poprawia strukturę włosów i wygładza. Polecany klientom w celu utrzymania jedwabistych, gładkich i zdrowych włosów przez dłuższy czas.

Pojemność: 300g

Oba produkty do nabycia w salonie House of Beauty.

O ceny i dostępność zapytaj naszych specjalistów w dziedzinie nanoplastii.

Jaka jest różnica między nanoplastią, a prostowaniem keratynowym?

Podstawową różnicą jest zastosowanie w Nanoplastii wyłącznie organicznych składników, bezpiecznych i wzmacniających na stałe strukturę włosa. Przy prostowaniu keratynowym stosowane są produkty zawierające szkodliwe substancje (np. formaldehydy). Prostowanie keratynowe koncentruje się na chemicznym wyprostowaniu włosa, „oblepiając” go keratyną, a przy nanoplastii – wnika się w korową warstwę włosa, dlatego struktura ulega poprawie na długi czas. Zabieg nanoplastii można wykonywać u kobiet w ciąży, w okresie laktacji, dozwolony jest również u osób nieletnich, gdyż nie jest chemiczną ingerencją w strukturę włosa i nie powoduje reakcji alergicznych.

Nanoplastia choć wymaga więcej czasu niż prostowanie keratynowe (dlatego też cena jest wyższa) jest zdecydowanie lepszym zabiegiem biorąc pod uwagę czas utrzymywania się efektów, a przede wszystkim- bezpieczeństwo dla włosów.

Kiedy można farbować włosy po zabiegu nanoplastii?

Włosy można farbować po upływie minimum 3 dni od zabiegu.

Kiedy można rozjaśnić włosy? Przed czy po zabiegu nanoplastii?

Rozjaśnianie należy wykonać zawsze PRZED zabiegiem nanoplastii. Klienci nie powinni poddawać się rozjaśnianiu włosów (poza odrostami) przez minimum 3 miesiące po nanoplastii.

Przed zabiegiem nanoplastii, Klient podpisuje oświadczenie i zgodę na zabieg nanoplastii.

Po zabiegu, Klient otrzymuje zalecenia po zabiegu nanoplastii. Pielęgnacja domowa oraz stosowanie się do zaleceń pozabiegowych ma największy wpływ na finalne efekty zabiegu oraz jego trwałość.

Przekonaj się sama czym jest NANOPLASTIA i ciesz się prostymi, lśniącymi i odżywionym włosami nawet przez 12 miesięcy!