STYMULATORY TKANKOWE

STYMULATORY TKANKOWE to fraza, która coraz częściej pojawia się w wyszukiwarkach na całym świecie. Wyszukują jej kobiety i mężczyźni w różnym wieku, którym przyświeca jeden cel: odbudowa i rewitalizacja starzejącej się skóry bez zmiany rysów twarzy.

Jeśli pragniesz dodatkowo zniwelować widoczność przebarwień i blizn, a także przywrócić dawną elastyczność, gładkość i blask swojej skórze – koniecznie wypróbuj tego zabiegu!

Przygotowałyśmy dla Was dawkę wiedzy na temat stymulatorów tkankowych w formie, którą najbardziej lubicie – pytań i odpowiedzi.

Dzięki tej lekturze dowiecie się wszystkiego, co warto wiedzieć o tym zabiegu podejmując decyzję o jego wykonaniu. Pamiętajcie, że służymy pomocą podczas bezpłatnych konsultacji kosmetologicznych, na które Was serdecznie zapraszamy, jeśli wolicie osobiście porozmawiać na temat oferty zabiegowej dostępnej w naszym salonie.

Czym są i jak działają stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe stanowią szeroką gamę preparatów do iniekcji.

Ich działanie opiera się na stymulowaniu, a nie wypełnianiu tkanek. Dają naturalny efekt odmłodzenia skóry bez zmiany rysów twarzy. Zostały stworzone do odbudowy i rewitalizacji głębokich struktur skóry, spowalniając procesy starzenia się. Są wytwarzane na bazie takich substancji jak m.in. kwas hialuronowy, aminokwasy, polinukleotydy, hydroksyapatyt wapnia, kwas L-polimlekowy. Składniki aktywne zawarte w preparatach pobudzają pracę fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiedzialnych

za jędrność i gęstość skóry. Samo wkłucie, czyli uraz, podczas podaży wprowadza kontrolowany stan zapalny, który przyczynia się do większej stymulacji i samoregeneracji.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

W zależności od jakości i stanu skóry Klienta, jego potrzeb oraz oczekiwań stymulator tkankowy dobierany jest w sposób indywidualny. Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych można wykonać zarówno u osób młodych jako profilaktykę tworzenia się zmarszczek, jak i u osób dojrzałych z już widocznymi oznakami starzenia na skórze.

Na jakim obszarze można wykonać zabieg?

Stymulatory tkankowe mają szeroki wachlarz zastosowań.

Można nimi poprawić jakość skóry twarzy, szyi, dekoltu, okolicy oczu i dłoni.

Warto zwrócić uwagę na delikatną skórę w okolicach oczu. Ten obszar zabiegowy wymagana specjalnego traktowania, ponieważ skóra jest tu najcieńsza (grubość do 0,5mm) a także zawiera niewielką ilość wody i nie posiada gruczołów potowych. Z tych powodów jest ona szczególnie narażona na procesy starzeniowe skóry. Szybko pojawiają się pierwsze zmarszczki oraz cienie, a skóra traci jędrność. Zastosowanie stymulatorów tkankowych w okolicach oczu pozwala zniwelować te problemy odpowiednio nawilżając i ujędrniając skórę. Pozwala to zmniejszyć widoczność zmarszczek i cieni pod oczami.

Lwia zmarszczka spędza sen z powiek niejednej z nas. Widoczna jest jako pionowa bruzda u nasady nosa. Może przyjmować wygląd pojedynczej bruzdy lub kilku mniejszych. Pojawia się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jej pojawienie się sprawia, że twarz przybiera groźny wygląd, co może wręcz utrudniać kontakty międzyludzkie.  Jednym ze sposobów redukcji tego problemu jest zastosowanie kwasu hialuronowego. Zastosowanie tego stymulatora tkankowego zwiększa gęstość i jakość skóry, odbudowując ją od środka. Przy jego pomocy można wypełnić ubytki tkankowe i zapewnić efekt nawilżenia i zagęszczenia skory.

Stymulatory tkankowe mogą być także wykorzystane do usuwania blizn. Substancje użyte w zabiegu przyśpieszają procesy odbudowy i regeneracji skóry dzięki czemu blizny szybciej bledną i łagodnieją. Zabiegi przywracają skórze piękny wygląd oraz wygładzają zmarszczki  czy redukują blizny.

Jak wygląda zabieg stymulatorami tkankowymi?

            Podczas zabiegu podawany jest w skórę atelokolagen typu I, który ma za zadanie intensywnie stymulować skórę do produkcji kolagenu typu III. Produkt jest w pełni biodegradowalny i biozdolny, a także nieimmunologiczny. Oznacza to, że nie posiada alergenów i środków konserwujących, a więc jest bezpieczny do mezoterapii igłowej. Atelokolagen występuje w postaci dokładnie oczyszczonego proszku.

Jak długo trwa zabieg i ile zabiegów najlepiej wykonać by uzyskać najlepszy efekt?

            Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, nie wymaga on dużej ilości nakłuć, a zaledwie kilka wkłuć po obydwu stronach twarzy. Najlepiej wykonać serię zabiegową, w zależności od preparatu wynosi ona od 2 do 4 zabiegów, co około 3-4 tygodnie.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu?

 • zmarszczki i bruzdy
 • zmarszczki mimiczne w okolicach oczu (tzw. „kurze łapki”)
 • widoczna dolina łez
 • zasinienia i worki pod oczami
 • utrata jędrności skóry
 • spadek gęstości skóry
 • zaburzony owal twarzy (tzw. „chomiki”)
 • przesuszona i poszarzała skóra
 • działanie profilaktyczne anty-aging

Jakie efekty można osiągnąć?

Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych działa przeciwstarzeniowo, poprawiając gęstość i jędrność skóry. W zależności od potrzeb, preparaty do zabiegu dobierane są indywidualnie, aby osiągnąć jak najlepsze efekty.

Można wymienić efekty tj.:

 • redukcja bruzd i zmarszczek
 • ujędrnienie i zagęszczenie skóry
 • poprawa owalu twarzy
 • redukcja drugiego podbródka i chomików
 • lifting twarzy
 • redukcja „kurzych łapek”
 • zniwelowanie zasinień i worków po oczami
 • odbudowa ubytków
 • poprawa nawilżenia
 • rozjaśnienie i odżywienie skóry

Kiedy można spodziewać się efektów i jak długo się utrzymują?

Efekty po zabiegu są bardzo naturalne i pojawiają się wraz z upływającym czasem. W zależności od tego jaki stymulator jest zastosowany efekt jest widoczny od 14 do 90 dni po zabiegu i utrzymuje się od 6 miesięcy do 2 lat.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • aktywne infekcje skórne (opryszczka)
 • stany zapalne w miejscu zabiegu
 • zakażenie wirusem HIV i WZW
 • niewyrównana cukrzyca
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • antybiotykoterapia
 • uczulenie na którykolwiek ze składników wchodzących w skład preparatu
 • choroba nowotworowa
 • nierealne oczekiwania klienta

Czy stymulatory tkankowe są bezpieczne?

Stosowane podczas zabiegów substancje są całkowicie biokompatybilne. Oznacza to, że nie są potrzebne żadne próby uczuleniowe. Preparaty nie zawierają środków konserwujących. Stymulatory tkankowe to bezpieczne preparaty dające świetne efekty bez zmiany rysów twarzy na okres od 6 miesięcy do 2 lat.

Masz dylemat – co wybrać – klasyczną mezoterapię igłową czy zabieg stymulatorami tkankowymi?

Stymulatory tkankowe podawane są również techniką mezoterapii igłowej. Istnieją specjalne techniki, ale jednak wszystko odbywa się za pomocą cienkiej igiełki. Jednym z argumentów zachęcających do tego, by jednak wybrać zabieg stymulatorem tkankowym jest to, że rekomendowana jest mniejsza ilość zabiegów dla osiągnięcia oczekiwanych efektów. Klasyczna mezoterapia to zwykle około 6 powtórzeń w serii, natomiast przy stymulatorach tkankowych istnieją takie preparaty, gdzie wystarczają zaledwie 2 zabiegi! Zatem stymulatory tkankowe to rewelacyjne rozwiązanie dla osób, które przede wszystkim nie mają czasu na dłuższą serię zabiegową, a także nie mogą sobie pozwolić na częstsze (po każdym zabiegu) zaczerwienienia czy siniaczki.

Zaletą stymulatorów tkankowych niewątpliwie jest to, że można je wykonywać przez cały rok. Oczywiście należy pamiętać o prawidłowej ochronie przeciwsłonecznej skóry.

Pracujemy tylko i wyłącznie na profesjonalnych i certyfikowanych preparatach. Podczas zabiegów używamy stymulatorów tkankowych tj.:

– Xela Rederm

– Aquashine PTx

– Neauvia Hydro Deluxe

– Ejal 40

– Prophilo

– Nucleofil

Masz jakieś wątpliwości? Nie odpowiedziałyśmy na wszystkie Twoje pytania związane z tym zabiegiem? Koniecznie zapisz się do nas na BEZPŁATNĄ KONSULTACJĘ KOSMETOLOGICZNĄ – nasza kosmetolog omówi z Tobą wszystko, co wymaga dodatkowych wyjaśnień, a także opracuje harmonogram zabiegów dostosowanych do Twoich indywidualnych potrzeb.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu tel. +48 500 415 900, poprzez aplikację Booksy lub nasze media społecznościowe (Instagram i Facebook).

Do zobaczenia w House of Beauty 🙂