TAMPONADA na wrastający paznokieć

Tamponada to metoda, która ma na celu uśmierzenie bólu związanego

z problemem wrastających paznokci, a także powstrzymanie tego procesu.

Wrastający paznokieć najczęściej dotyczy dużego palca u stopy, występuje zarówno kobiet jak i mężczyzn. U kobiet często powodem jest noszenie zbyt ciasnego obuwia. Uciskana w bucie stopa reaguje zaginaniem paznokci ku dołowi, a brzegi wrastają w skórę okalając palec. Problem dotyczy także Panów, ale tutaj częstym powodem jest niewłaściwe obcinanie paznokci.

Tamponada jest podstawowym zabiegiem na wrastanie płytki paznokciowej ze stanem zapalnym.

Podczas zabiegu w wale około-paznokciowym umieszcza się opatrunek, czasem nasączony preparatem o działaniu przeciwzapalnym. Do jej umieszczenia używamy aplikatora lub małej sondy podologicznej.

Dzięki temu pacjent odczuwa natychmiastową ulgę, a stan zapalny ulega podleczeniu.

Tamponada jest stosowana zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci w celu przeciwdziałania wrastaniu paznokci.

Metoda jest praktycznie bezbolesna i bezproblemowa, ale sprawdzi się tylko wtedy, gdy szybko zareagujemy i pojawimy się na zabiegu zanim proces wrastania się rozwinie.

Tamponady stosuje się także profilaktycznie u osób z paznokciami o kształcie rurkowatym lub przy mechanicznym uszkodzeniu płytki, a także, gdy paznokieć odrasta po zabiegu chirurgicznym.

By problem wrastających paznokci nie nawracał warto zadbać

o prawidłowe dbanie o stopy – przycinanie paznokci NA PROSTO, niewycinanie boków paznokci, wprowadzenie pielęgnacji mającej na celu zmiękczenie skóry stóp – w tym wałów około-paznokciowych, a także noszenie wygodnego obuwia, pozwalającego na neutralne ułożenie palców u stóp (unikaj butów z wąskimi noskami oraz na obcasach).

Do profilaktyki dbania o zdrowe paznokcie wliczyć można także troskę o odpowiednią masę ciała, a w niektórych przypadkach – leczenie nadpotliwości stóp. O wszystkie te aspekty powinny dbać szczególnie osoby starsze, borykające się cukrzycą oraz z niedokrwieniem kończyn dolnych, ponieważ to właśnie u nich drobny uraz związany z wrastaniem paznokci może okazać się przyczyną niebezpiecznych dla zdrowia powikłań.

Jeśli masz jakieś wątpliwości – skontaktuj się z nami telefonicznie lub odwiedź nas na bezpłatnej konsultacji w celu ustalenia rozwiązania najlepszego dla Twoich paznokci! Widzimy się w House of Beauty 🙂