ThermoCut

Szukasz zabiegu, podczas którego w sposób jak najbardziej naturalny, bez użycia kosmetyków i preparatów, możesz zadbać o kondycję swoich włosów?

Chcesz zregenerować włosy, sprawić by były bardziej sprężyste, mocniejsze, bardziej błyszczące i co najważniejsze – by końce się nie rozdwajały?

Mamy coś dla Ciebie!

ThermoCut czyli cięcie gorącymi nożyczkami nie ingeruje w strukturę włosa, nadaje im za to połysk i dzięki wysokiej temperaturze cięcia (nawet do 150°C!) pozwala na domknięcie łuski włosa – dzięki temu włos się uszczelnia, regeneruje, nie traci substancji odżywczych i natłuszczających, a końcówki wolniej się rozdwajają!

Regularne podcinanie włosów gorącymi nożyczkami sprawi,

że włosy staną się bardziej sprężyste, błyszczące i mocniejsze.

Na czym polega metoda strzyżenia ThermoCut?

ThermoCut, czyli strzyżenie włosów gorącymi nożyczkami polega na podcięciu mokrych włosów nożyczkami fryzjerskimi rozgrzanymi do temperatury 90-150°C. Jest to innowacyjna metoda, która jest przeznaczona szczególnie dla posiadaczek dłuższych włosów, ale także dla tych z Was, które marzą o zapuszczeniu długich włosów.

Dlaczego strzyżenie ThermoCut jest tak pożądane?

Włosy składają się z 3 warstw. Odpowiadają one za nawilżenie oraz poziom substancji odżywczych. Metoda ThermoCut nie ingeruje w strukturę włosa, nadaje im za to niepowtarzalny połysk, dodaje sprężystości. Efekt większej objętości widać już po pierwszym takim cięciu.

Gorące nożyczki powodują domknięcie łuska włosa.

Dzięki temu uszczelnia je, pozwala im się regenerować. Włosy nie tracą substancji odżywczych i natłuszczających, a końcówki zauważalnie wolniej się rozdwajają. Podcinając regularnie końcówki gorącymi nożyczkami, włosy staną się bardziej sprężyste, mocniejsze i bardziej błyszczące.

To także świetny sposób na stymulację włosów do wzrostu – co za tym idzie – szybciej i łatwiej zapuścisz piękne, zdrowe i długie włosy. Mamy zatem do czynienia niby ze zwykłym strzyżeniem włosów, ale dzięki wysokiej temperaturze – mamy tu także jednoczesną pielęgnację kosmyków.

Jak działa system ThermoCut?

Podczas strzyżenia, przy użyciu ostrzy, których powierzchnia jest rozgrzana do wysokiej temperatury, zależnej od rodzaju włosa i ustalanej indywidualnie dla każdego klienta, jesteśmy w stanie zamknąć/uszczelnić końcówkę każdego włosa. Dzięki strzyżeniu ThermoCut zapobiegamy wysychaniu multi-aktywnego cementu międzykomórkowego. Uszczelnione końcówki=zdrowsze włosy. Ten system strzyżenia można nazwać STRZYŻENIEM WELLNESS – końcówki włosa są automatycznie uszczelniane podczas strzyżenia gorącym ostrzem. Dzięki temu włos nie traci swojej naturalnej wilgotności oraz substancji odżywczych, dodatkowo jest skutecznie chroniony przed niekorzystnym wpływem środowiska.

Co się dzieje z końcówką włosa podczas ThermoCut?

Końcówki włosa są automatycznie uszczelniane podczas strzyżenia gorącym ostrzem. Dzięki temu włos nie traci naturalnej wilgotności oraz substancji odżywczych i jest skutecznie chroniony przed niekorzystnym wpływem środowiska. Efekt? Objętość, połysk, puszystość i sprężystość. CARECUT to idealne uzupełnienie konwencjonalnej pielęgnacji włosów bez zbędnego wysiłku.

Dla porównania mamy dla Was zdjęcie mikroskopowe włosa ciętego za pomocą tradycyjnych nożyczek fryzjerskich oraz gorących nożyczek. Sami spójrzcie, jak różni się kondycja włosów po tych dwóch rodzajach cięcia. Na zdjęciu mikroskopowym już na pierwszy rzut oka rzucają się domknięte łuski włosów strzyżone za pomocą ThermoCut i delikatnie rozdwojone – po cięciu klasycznymi nożyczkami.

Czy strzyżenie gorącymi nożyczkami jest bezpieczne?

Myśląc o gorących nożyczkach wzbudzają w nas myśl, że są niebezpieczne. Nic bardziej mylnego. Urządzenie to jednak posiada zastosowana przez firmę Jaguar specjalną powłokę z tworzywa sztucznego odpornego na wysokie temperatury. Ryzyko poparzenia klienta lub fryzjera zostało wyeliminowane dzięki zastosowanej technologii.

W jakiej temperaturze wykonuje się strzyżenie ThermoCut?

Podczas zabiegu bardzo ważny jest dobór właściwej temperatury.

Temperaturę fryzjer dobiera indywidualnie, zwracając szczególną uwagę na kondycję włosów klienta.

Uogólniając stosujemy się do poniższych zasad:

  • Włosy cienkie – temperatura ok. 100°C
  • Włosy normalne – temperatura ok. 120°C
  • Włosy grube – temperatura 140-150°
  • Włosy rozjaśniane lub po trwałej bezpośrednio przed strzyżeniem – temperatura 100°C, niezależnie od typu włosa.

Dla kogo strzyżenie na gorąco będzie dobrym rozwiązaniem?

System strzyżenia na gorąco ThermoCut zaprojektowany został z myślą

o włosach średniej długości i długich. Im dłuższe pasma, tym bardziej narażone są na działanie szkodliwych czynników tj.: promieniowanie UV, kontakt

z urządzeniami wykorzystującymi ciepło, zabiegi koloryzacji czy też uszkodzenia mechaniczne. W związku z wymienionymi przyczynami, włosy stają się cienkie, kruche, a ich słabe końcówki podatne są na rozdwajanie – rozwiązania tego problemu należy szukać już podczas strzyżenia.

To właśnie w tym celu powstały rewolucyjne, elektryczne nożyczki Jaguar ThermoCut Carecut, dzięki którym włosy pozostają silne, lśniące, a ponadto zyskują ochronę do kolejnego cięcia. Z każdym strzyżeniem końce włosów są dokładnie uszczelniane, dzięki temu utrzymują swoją naturalną wilgotność i zatrzymują wewnątrz substancje odżywcze. System Carecut odżywia zatem włosy, daje im siłę i odporność, aby wyglądały pięknie, naturalnie i zdrowo.

Podsumowując, strzyżenie gorącymi nożyczkami polecamy KAŻDEMU, kto chce zabezpieczyć swoje włosy w naturalny sposób już podczas samego cięcia włosów, jest to świetna „pomoc” przy zapuszczaniu wymarzonych, długich i zdrowych włosów. Musisz to wypróbować!

Jak często wykonywać strzyżenie gorącymi nożyczkami?

Zabieg zalecamy wykonywać raz na kwartał. Strzyżenie gorącymi nożyczkami trwa tyle ile strzyżenie przy użyciu klasycznych nożyczek. Zabieg dopuszcza stosowanie różnych technik cięcia włosów i jest bezpieczny – wyklucza możliwość poparzenia tak klient, jak i fryzjera.

Jakie są zalety strzyżenia na gorąco ThermoCut Carecut?

  • uszczelnia końcówki zniszczonych włosów
  • likwiduje rozdwajanie się końcówek włosów
  • dodaje włosom sprężystości i elastyczności
  • zabiega ucieczce z włosów wilgoci
  • dodaje włosom lekkości i połysku
  • pobudza włosy do samoregeneracji

Czy strzyżenie gorącymi nożyczkami daje włosom wystarczającą troskę?

Nie – gorące nożyczki nie zwalniają z procesu dbania o włosy. Między zabiegami ThermoCut powinno się oczywiście używać szamponów i odżywek dopasowanych do rodzaju fryzury oraz kosmetyków ochronnych i odżywiających końce włosów. Oczywiście nie wspominając o termoochronie podczas wykonywania zabiegów z użyciem wysokich temperatur – bo to jest zawsze obowiązkowe!

Zabieg ThermoCut wykonasz już w naszymi salonie! Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości. Zachęcamy do kontaktu z nami i do rezerwacji zabiegu w House of Beauty 🙂