Depilacja nicią – Nitkowanie

Depilacja nicią czyli tzw. ”threading” to technika odkryta w czasach starożytnych, która wywodzi się z krajów Bliskiego Wschodu. Jednak to dzisiaj zdobywa uznanie na całym świecie jak skuteczny sposób na  pozbycie się niechcianego owłosienia z twarzy.

CZYM JEST NITKOWANIE TWARZY?

Nitkowanie to technika usuwania niechcianego owłosienia m.in. z twarzy, która polega na wykorzystywaniu cienkiej nici, zazwyczaj bawełnianej lub jedwabnej, do usunięcia włosków.

JAK PRZEBIEGA DEPILACJA NICIĄ?

Proces nitkowania zaczyna się od stworzenia pętli z nici, którą następnie umieszcza się na skórze, tworząc odpowiedni kształt lub linie. Następnie specjalistka przesuwa pętlę wzdłuż obszaru, który ma zostać oczyszczony z owłosienia. W trakcie włoski są chwytane przez nitkę i wyrywane u nasady.

DLACZEGO TA METODA CIESZY SIĘ TAKIM UZNANIEM?

Metoda ta pozwala na precyzyjne kontrolowanie kształtu brwi, usuwanie nawet pojedynczych włosków oraz skupienie się na konkretnych obszarach twarzy tj. broda, wąsik, policzki czy wspomniane brwi.

Nitkowanie jest metodą delikatna dla skóry, dlatego poleca się ją dla posiadaczy cery wrażliwej. Nie powoduje podrażnień lub uszkodzenia skóry. Nitkowanie jest także hipoalergiczne, co oznacza, że jest mało prawdopodobne wystąpienie reakcji alergicznej skóry, co stanowi jej duży atut.

ZALETY NITKOWANIA TWARZY:

  • Precyzja w kształtowaniu brwi – pozwala osobie wykonującej zabieg kontrolowanie kształtu brwi, co jest bardzo ważne dla osób dbających o perfekcyjne brwi. Dzięki tej technice można osiągnąć wyraźne, ale i subtelne brwi, które idealnie pasują do kształtu twarzy
  • Długotrwały efekt – włoski wyrywane są u samej nasady, co sprawia, że odrastają znacznie wolniej i są zwykle cieńsze, co oznacza, że efekty zabiegu są długotrwałe (nawet 4 tygodnie)
  • Brak użycia substancji chemicznych – w przeciwieństwie do innych metod (wosk, pasta cukrowa), nitkowanie nie wymaga stosowania żadnych substancji chemicznych, co oznacza, że jest bardziej przyjazna dla środowiska i nie wywołuje reakcji alergicznych u osób wrażliwych na skład kosmetyków i o delikatnej cerze

Nitkowanie wąsika, czyli usuwanie owłosienia z okolic wargi za pomocą techniki nitkowania, stało się popularnym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia w tym obszarze. Metoda ta zyskuje na popularności. Jednym z powodów rosnącej popularności na nitkowanie wąsika jest precyzja. Metoda ta minimalizuje ryzyko powstawania podrażnień na skórze, zaczerwienień i innych niepożądanych efektów.

Nitkowanie to oczywiście metoda tymczasowa. Efekty utrzymują się od 2-4 tygodni.

Nitkowanie jest raczej bezbolesnym zabiegiem. Zależy to od indywidualnych odczuć i tolerancji bólu.

ZALECENIA PO ZABIEGU NITKOWANIA TWARZY:

  • Unikaj bezpośredniego nasłonecznienia oraz używania kosmetyków z retinolem przez co najmniej 24 godziny
  • Nie korzystaj z solarium, basenu, sauny przez co najmniej 24 godziny
  • Nie eksperymentuj z nowymi kremami, podkładami, pudrami co najmniej przez 24 godziny

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU NITKOWANIA:

  • Choroby skóry tj. łuszczyca, egzema, trądzik
  • Stany zapalne skóry, rany, podrażnienia
  • Alergia na bawełnę

Serdecznie zapraszamy do rezerwacji tej usługi u naszej specjalistki Klaudii 🙂

Do zobaczenia w House of Beauty!