Oczyszczanie wodorowe

WIELOETAPOWE OCZYSZCZANIE WODOROWE SKÓRY

W ostatnim czasie zauważyłyśmy, że coraz chętniej Klienci korzystają z zabiegów bankietowych, czyli takich, które pozwalają nam skutecznie zadbać o skórę, a rezultaty widoczne są od razu po wizycie w salonie.

Oczyszczanie wodorowe należy właśnie do takich rozwiązań! Zabieg ten można porównać do odkurzacza w walce z niedoskonałościami cery. Dzięki niemu usuniesz zaskórniki, złuszczysz martwy naskórek, a Twoja skóra będzie wspaniale nawilżona, napięta i zregenerowana!

Czym jest oczyszczanie wodorowe?

Oczyszczanie wodorowe polega na wprowadzeniu w głąb skóry mikroskopijnych cząsteczek aktywnego wodoru. Metoda ta została opracowana tak, aby dokonać jak najdokładniejszego oczyszczenia przy zachowaniu neutralności dla skóry.

Wodór wprowadzany jest pod ciśnieniem za pomocą wody. Właściwości tego pierwiastka sprawiają, że jest on transportowany do najgłębszych warstw skóry.

W trakcie zabiegu wykorzystywana jest też elektroportacja, której odpowiednikiem jest mezoterapii, natomiast brak igieł sprawia, że jest to zabieg całkowicie bezbolesny i przede wszystkim – bezpieczny. Impulsy elektryczne pomagają stworzyć mikro-kanaliki w skórze, które pozwalają na głębsze wprowadzenie substancji aktywnych.

Dlaczego wieloetapowe oczyszczanie wodorowe skóry?

Wieloetapowe oczyszczanie wodorowe skóry twarzy (i nie tylko) polega na dogłębnym oczyszczeniu skóry, tak aby wyglądała ona promiennie i zdrowo.

Wieloetapowość oznacza nie tylko to, że oczyszczanie wodorowe składa się z kilku kroków (aż 7-etapowa procedura oferowana jest w naszym salonie!), ale także to, że działa wielozadaniowo. Podstawą zabiegu jest dokładne oczyszczenie skóry, złuszczenie, nawilżenie i działanie przeciwstarzeniowe.

Jakie są wskazania do zabiegu wodorowego oczyszczania skóry?

Wieloetapowe oczyszczanie wodorowe zalecane jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Zabieg zalecany jest dla osób, które zaobserwowały oznaki przedwczesnego starzenia się, których cera jest szara i zmęczona, a koloryt nierówny.

Z powodzeniem z kuracji korzystać mogą osoby, które borykają się z problemem nadmiernego wydzielania sebum, ponieważ zabieg pozwoli go znormalizować i pomoże w walce z trądzikiem, zaskórnikami i rozszerzonymi porami.

Oczyszczanie wodorowe twarzy pomoże osobom z nadwrażliwością, nadreaktywnością skóry podatnej na stany zapalne. Z zabiegu można korzystać o każdej porze roku, niezależnie od typu cery, może być samodzielną kuracją oczyszczającą lub stanowić doskonały wstęp do zabiegów przeciwstarzeniowych.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu?

Wśród zalet zabiegu można dostrzec m.in.:

 • Dotlenienie skóry właściwej
 • Dogłębne oczyszczenie porów
 • Złuszczenie warstwy rogowej naskórka
 • Wyciszenie stanów zapalnych
 • Ustabilizowanie wydzielania sebum
 • Redukcja przebarwień
 • Przebudowa włókien kolagenowych
 • Zwiększenie metabolizmu skóry

Podsumowując – po zabiegu Twoja skóra będzie:

 • Dogłębnie oczyszczona
 • Doskonale odświeżona
 • Szkodliwe wolne rodniki będą wyeliminowane
 • Koloryt skóry – wyrównany
 • Elastyczność – widocznie ulepszona
 • Gęstość i jędrność skóry – poprawiona

Co jeszcze powinno Cię zachęcić do wypróbowania tego zabiegu?

Przede wszystkim to, że terapia wodorem jest całkowicie bezbolesna i może być wykonywana nawet w przypadku cery wrażliwej. Zabieg ten nie wymaga rekonwalescencji!

Tak więc bezpośrednio po wizycie w salonie możesz wrócić do normalnych czynności.

Warto wspomnieć również o tym, że jest to zabieg całoroczny.

Efekty po 1 zabiegu oczyszczania wodorowego:

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu oczyszczania wodorowego?

Plusem terapii jest mała liczba przeciwwskazań do zabiegu. Wśród najważniejszych należy wymienić:

– nowotwory

– alergie skórne

– cukrzyca

– infekcje bakteryjno-wirusowe

– epilepsja, nadwrażliwość na działanie prądu

– aktywne choroby skóry

– aktywna opryszczka

– instrumenty medyczne i elektroniczne obecne w ciele

Dobra wiadomość dla przyszłych mam i kobiet w okresie laktacji! 4 pierwsze etapy zabiegu są w 100% bezpieczne nawet dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią!

Jak często można powtarzać zabieg oczyszczania wodorowego?

Uwaga! Zabieg ten uzależnia, a właściwie efekty zabiegu 🙂 Wodorowe oczyszczanie można powtarzać w odstępach co 2-4 tygodnie. Najlepsze efekty zabiegu uzyskuje się powtarzając zabieg do 3 lub 5 razy. Po wykonaniu serii zabiegów, aby utrzymać efekty, polecamy powtarzać zabiegi co jakiś czas, z zachowaniem przynajmniej miesięcznego odstępu.

Jakie są ETAPY zabiegu?

Etap 1: Oczyszczanie wodorowe – neutralizacja wolnych rodników za pomocą wody wodorowej

Podczas tego etapu wolne rodniki wiążą się z jonami wodoru tworząc wodę i czysty tlen, w skutek czego następuje ich neutralizacja. Wodór oczyszcza skórę na poziomie komórkowym. Redukuje i neutralizuje wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie się skóry.

Etap 2: Eksfoliacja, czyli złuszczenie obumarłych warstw naskórka

Jest to jeden z kluczowych etapów, ponieważ obumarłe komórki stanowią dodatkową barierę przy migracji substancji aktywnej. Peeling kawitacyjny delikatnie usuwa martwe komórki naskórka za pomocą ultradźwięków. Ten etap zabiegu oczyszcza skórę oraz odżywia ją poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych i poprawę krążenia.

Etap 3: Dotlenienie – doczyszczenie kwasowe

Dotlenienie, które stanowi przygotowanie do wprowadzenia antyoksydantów. Tlen wspomaga cyrkulację, dzięki czemu wspomaga wchłanianie substancji czynnej. Dodatkowo jest on niezbędny do produkcji elastyny i kolagenu.

Etap 4: Rozprowadzenie antyoksydantu na obszarze zabiegowym

Po oczyszczeniu i dotlenieniu chcemy mieć pewność, że skóra jest dobrze zabezpieczona przed powstaniem nadmiaru wolnych rodników i przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Najlepszym zabezpieczeniem są właśnie antyoksydanty, które reagują z wolnymi rodnikami chroniąc komórki skóry. Stosujemy indywidualnie dobrane serum na twarz. Dzięki temu odżywiamy ją oraz zabezpieczamy przed ponownym, nadmiernym powstawaniem wolnych rodników.

Etap 5: Wtłoczenie substancji aktywnych za pomocą głowicy ultradźwiękowej

Antyoksydanty są wtłaczane za pomocą głowicy emitującej ultradźwięki w głębsze warstwy skóry. Wysoka częstotliwość doprowadza do drgań komórek i wytworzenia efektu termicznego, relaksacji struktur komórkowych, odprężenia mięśni i pobudzenia krążenia krwi i limfy. Dzięki temu poprawia się metabolizm i regeneracja komórek. Wykonujemy bardzo przyjemny i relaksujący masaż twarzy.

Etap 6: Fala radiowa i bipolarna – zabieg anty-aging

Lifting wykonany na zakończenie, przeprowadzany jest bipolarną falą radiową. Wykorzystanie prądu wysokiej częstotliwości prowadzi do wytworzenia efektu termicznego, dzięki któremu w tkance następuje wzmożona stymulacja i napięcie włókna kolagenowego.

To sprawia, że skóra jest bardziej napięta, wygładzona i elastyczna, a owal twarzy poprawiony.

Etap 7: Masaż „zimnym młotkiem”

Na zakończenie zabiegu wykonujemy masaż zimną głowicą. Pozwala on ukoić skórę, obkurczyć naczynia krwionośne oraz zniwelować ewentualne zaczerwienienia.

Oczyszczanie wodorowe to zabieg wciąż zyskujący na popularności, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Jest jedną z najskuteczniejszych terapii oczyszczających twarz. Każdy wykonany zabieg poprawia kondycję skóry i dodaje blasku poprzez:

 • eliminację wolnych rodników
 • oczyszczenie skóry
 • odżywienie skóry
 • poprawę napięcia skóry

Efekty po 1 zabiegu oczyszczania wodorowego:

Serdecznie zapraszamy do House of Beauty na zabieg oczyszczania wodorowego.

W ofercie znaleźć można aż 3 opcje zabiegu oczyszczania wodorowego:

 1. Oczyszczanie wodorowe PODSTAWOWE (wodą wodorową): wersja zabiegu polecana jako wstęp do programów terapeutycznych z DermaQuest dostępnych w naszej ofercie oraz dla kobiet w ciąży i karmiących piersią
 2. Oczyszczanie wodorowe 7-etapowe z płynami dobranymi do indywidualnych potrzeb skóry
 3. Oczyszczanie wodorowe 7-etapowe PREMIUM z ampułką dobraną do indywidualnych potrzeb skóry

Zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowaną kosmetolog, która odbyła szkolenie

w dziedzinie oczyszczania wodorowego zakończone certyfikatem.

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości lub nie wiesz, która wersja zabiegu będzie dla Ciebie najlepsza – zapraszamy do kontaktu z recepcją salonu oraz naszą kosmetolog, która rozwieje wszelkie niejasności i dobierze dogodny termin zabiegu 🙂