Przedłużanie rzęs

Długie i puszyste rzęsy to marzenie każdej kobiety.

Niektóre kobiety otrzymują je od matki natury, ale bądźmy szczerzy – większość z nas musi sięgnąć po metody oferowane przez salony urody 🙂

Długie i gęste rzęsy to sposób na wyrazistą oprawę oczu. Dzięki puszystym rzęsom nie musimy co rano tracić czasu na tuszowanie, a wieczorem – na demakijaż oka.

Na szczęście metod przedłużania i zagęszczania rzęs jest wiele i każda z nas może dobrać idealną opcję, pasującą do swojego oka, rysów twarzy, a także do indywidualnych preferencji.

Poniżej przygotowałyśmy dla Was w pigułce informacje o zabiegu przedłużania rzęs w formie, którą lubicie najbardziej – pytań i odpowiedzi. Zapraszamy do lektury!

Przedłużanie rzęs – dla kogo?

Nie wszystkie kobiety zostały obdarzone wachlarzem gęstych i długich rzęs, ale na szczęście osiągnięcia współczesnej kosmetologii wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom. Przedłużane rzęsy to zabieg idealny dla:

 • posiadaczek jasnych i mało widocznych rzęs
 • tych, które chcą skorygować kształt oka przy pomocy rzęs
 • posiadaczek krótkich i rzadkich rzęs
 • tych, które nie chcą tracić czasu na codzienny makijaż, ale lubią mieć oko podkreślone jak po makijażu
 • tych, które lubią wyglądać na zadbane zarówno na co dzień jak i na wakacjach

Na czym polega zabieg przedłużania rzęs?

Zabieg polega na doklejeniu odpowiednio dobranych kępek lub pojedynczych rzęs na naturalne włoski, dzięki czemu w naturalny sposób rzęsy stają się gęstsze, dłuższe, a Twoje spojrzenie bardziej zalotne.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg zagęszczania rzęs rozpoczynamy od konsultacji, podczas której omawiamy preferencje klientki i ewentualnie nasze sugestie co do wyboru metody. Po zakończeniu ustaleń klientka kładzie się na wygodnym fotelu z poduszką, a my zaczynamy proces przygotowania rzęs do przedłużania. Aplikacja polega na odseparowaniu każdej rzęsy naturalnej i przyklejenia do niej rzęsy lub kilku rzęs sztucznych, co uzależnione jest od wybranej objętości.

Ile trwa zabieg?

W zależności od wybranej metody przedłużania rzęs, zabieg trwa od 1,5 godz. do 2,5 godz. Czas aplikacji zależny jest także od:

 • ruszania gałkami ocznymi
 • drgania powiek
 • łzawienia oczu
 • ruszania gałkami ocznymi  

rozmawiania podczas aplikacji i kręcenia się na łóżku 😉


Jak należy przygotować się do zabiegu przedłużania rzęs?

Na aplikację rzęs prosimy przychodzić bez makijażu:

 • tusz – zmycie tuszu bezpośrednio przed zabiegiem może spowodować, że aplikacja rzęs nie będzie trwała przez tłusty składnik w kosmetyku
 • fluid/puder/krem BB itp. – plastry aplikowane pod oczy podczas zabiegu są wówczas niestabilne i zamiast przyklejenia się do skóry, zbierają cały fluid spod oczu!
 • nie stosuj tłustych kremów w okolicy oka, cieni – ponieważ wszystko zostaje przeniesione na sztuczne rzęsy

Bezpośrednio przed zabiegiem:

 • nie pij kawy czy też innych napojów zawierających kofeinę, bo mogą powodować drganie powiek

Na 24 godziny przed umówioną wizytą prosimy nie stosować:

 • olejku rycynowego
 • tłustych kremów
 • henny (na 3 dni przed)

Uwaga! Miesiączka ma znaczenie!

Zaplanuj wizytę tak, aby nie wypadała na 2 dni przed i 2 dni po miesiączce.

W tym czasie z powodów zmian hormonalnych w organizmie – rzęsy mogą nie trzymać się tak jak powinny. Jeśli masz umówioną wizytę w tym okresie cyklu – koniecznie skontaktuj się z nami, aby ją przełożyć.

Jakie metody przedłużania rzęs oferowane są w House of Beauty?

W naszym salonie oferujemy następujące metody przedłużania rzęs:

 • 1:1

Proces zwiększania długości i grubości naturalnych rzęs za pomocą sztucznych włosków. Zabieg polega na przyklejeniu jednej sztucznej rzęsy do jednej rzęsy naturalnej, co wizualnie powiększa ich objętość 1:1 (podwaja). Uzyskujemy delikatny efekt. Metoda nazywana jest też klasyczną.

 • Light Volume 2-3D

Sztuczne rzęsy doklejane są w kępkach. Ponadto tworzą między sobą łacińską literę „V” lub „Y”. Ta metoda wygląda naturalnie i przyjemnie, ale jednocześnie daje większy efekt niż metoda klasyczna (1:1).

 • Standard Volume 4-6D

Kępki doklejanych sztucznych rzęs tworzone są z 4-6 włosków. Zapewnia mocniejsze podkreślenie oka, dla osób, które lubią wyrazisty akcent na oku.

 • Mega Volume 7-10D

Kępki doklejanych rzęs tworzone są z 7-10 włosków. Daje to spektakularny efekt. Pożądany szczególnie na specjalne okazje, imprezy. Intensywnie podkreśla oko.

Oferujemy także odpowiednie uzupełnienia rzęs do 3 tygodni w korzystnej cenie 🙂

Jaką metodę przedłużania wybrać?

Przy przedłużaniu rzęs mamy do czynienia z różnymi długościami, grubościami i skrętem. Przy wyborze metody przedłużania warto wziąć pod uwagę wygląd swoich naturalnych rzęs (ich grubość i długość), typ urody, oprawę oczu (ciemna czy jasna), a także swoje indywidualne preferencje. Jedna z nas będzie preferowała delikatne podkreślenie oka, bo jej oprawa oczu jest jasna-średnia, więc zbyt mocne przedłużenie i zagęszczenie spowodowałoby sztuczny efekt. Kobiety o południowym typie urody (tzw. „latynoska”) może pozwolić sobie na mocniejszy akcent na oku. Przedłużane rzęsy powinny na co dzień skutecznie podkreślać spojrzenie, ale jednocześnie wyglądać jak najbardziej naturalnie.

Najczęściej wybieraną metodą przez nasze klientki jest technika Light Volume (2/3D) oraz Standard Volume (4/6D). Obie techniki dają wyraźny efekt, przy zachowaniu naturalności. Każda kobieta chce być piękna, zadbana i czarować już pierwszym spojrzeniem. I każda wie, ile czasu spędza rano na makijażu, które podkreśli oko. Jeżeli więc chcesz poświęcić kilka minut więcej na sen – zabieg przedłużania rzęs jest stworzony dla Ciebie!

Czy przedłużanie rzęs jest bezpieczne?

Wiele kobiet marzy o posiadaniu długich i gęstych rzęs, ale pewna wątpliwości sprawiają, że ostrożnie podchodzą do realizacji tego marzenia…Dlaczego? Obawiają się, że przedłużanie rzęs osłabi naturalne włoski lub spowoduje reakcje alergiczne.

Na szczęście opinie ekspertów potwierdzają nieszkodliwość przedłużania rzęs.

Możesz więc być spokojna, że jeśli Twoja stylistka posiada umiejętności w tym zakresie i prawidłowo wykona zabieg, użyje certyfikowanych materiałów, sterylnych narzędzi i technologii opracowanych przez profesjonalistów – nie ma niebezpieczeństwa uszkodzenia naturalnych rzęs ani narządu wzroku oraz skóry w okolicy oka.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

Tak, warto zapoznać się z listą przeciwwskazań, zanim zdecydujesz się na zabieg:

 • Zapalenie spojówek
 • Infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe oka
 • Zespół suchego oka
 • Jaskra
 • Zaćma
 • Retinopatia cukrzycowa
 • Trichotillomania (zaburzenie polegające na niepohamowanej konieczności wyrywania włosów)
 • Alergia na klej i produkty używane podczas zabiegu
 • Wykonanie w niewielkim odstępie czasu zabiegu makijażu permanentnego oka – kreski dekoracyjnej lub zagęszczania linii rzęs
 • Laserowe usuwanie makijażu permanentnego oczu – kreski dekoracyjnej lub zagęszczania linii rzęs

Jak często należy powtarzać zabieg?

 

Wyróżniamy 3 fazy wzrostu włosa: anagen, katagen, telogen. Każda rzęsa w momencie aplikacji znajduje się w innej fazie wzrostu włosa i rośnie z inną prędkością. Dodatkowo u każdej klientki długość cyklu wymiany rzęs przebiega w innym tempie. Niektóre klientki będą potrzebowały uzupełnienia po 2 tygodniach, inne po 3 albo 4 – i jest to zupełnie normalne. Na trwałość stylizacji mogą mieć wpływ także inne czynniki a także zaburzenia w układach: metabolicznym, hormonalnym i neurologicznym. Przykładowo nasza dieta, stan psychiczny, czy menstruacja mogą także mieć wpływ na retencję rzęs.

Uśredniając uznajemy, że uzupełnienie wykonać należy po max 3 tygodniach od aplikacji.
Uzupełnienie jest wtedy, gdy po ściągnięciu odrostów na aplikacji znajduje się ok. 30-45% sztucznych rzęs. Poniżej 30% sztucznych rzęs – traktuje się jako nową aplikację.
Nie uzupełniamy rzęs po innych stylistkach (wykonanych w innym salonie) Dlaczego? Każda stylistka używa innych rzęs (grubość, skręt, długości).
Indywidualne dobieram stylizację do klientki.
Wówczas ściągamy aktualną stylizację i wykonujemy przedłużenie rzęs od podstaw.

Czy istnieje możliwość wystąpienia alergii?

Jak w każdym zabiegu, gdzie używane są preparaty chemiczne (tutaj-klej do rzęs i syntetyczne rzęsy) istnieje ryzyko wystąpienia alergii.

Alergia może wystąpić do 24h od aplikacji i jeśli w tym czasie klientka dostanie uczulenia zostaje ona od razu przyjęta na ściągnięcie rzęs.

Warto podczas konsultacji przed zabiegiem zwrócić uwagę na skład preparatów dla własnego bezpieczeństwa i poinformować stylistkę o wszystkich występujących alergiach.


Czy należy sobie robić przerwę od zabiegu co jakiś czas?

Wyróżniamy 3 fazy wzrostu włosa: anagen, katagen, telogen. Każda rzęsa w momencie aplikacji znajduje się w innej fazie wzrostu włosa i rośnie z inną prędkością. Dodatkowo u każdej klientki długość cyklu wymiany rzęs przebiega w innym tempie. Podsumowując – rzęsa naturalnie wypada co jakiś czas i na to miejsce wyrasta nowy włosek. Zatem nie ma potrzeby robienia sobie przerwy w stylizacji rzęs, ponieważ rzęsy są mądrzejsze – automatycznie „wymieniają się”.

Jak dbać o rzęsy po zabiegu?

Bardzo ważne jest stosowanie się do zaleceń pozabiegowych, ponieważ tylko prawidłowa troska o „nowe rzęsy” zapewni ich trwałość i sprawi, że będą się pięknie prezentowały przez długi czas.

Przez pierwsze 48h o zabiegu musisz zachować szczególną ostrożność. Zachodzi wówczas wiązanie kleju, który mocuje je do powieki. W tym czasie rzęsy są bardzo wrażliwe na uszkodzenia, dlatego w bardzo delikatny sposób umyj rzęsy dedykowanymi preparatami (polecanymi przez stylistkę) i nie mocz ich!

Podsumowując przez pierwsze 48h po zabiegu:

 • Bardzo delikatnie umyj rzęsy dedykowanym preparatem
 • Nie korzystaj z sauny, solarium, basenu
 • Nie umawiaj się do fryzjera
 • Nie stosuj tłustych kremów w okolicy oczu

Po upływie 48h od zabiegu pamiętaj, że bardzo ważne jest dbanie o higienę i czystość rzęs. Na rzęsach osadza się kurz, resztki fluidu, martwy naskórek i gromadzi się dużo bakterii. Staramy się robić to delikatnie, specjalnym preparatem do mycia oczu, który nie będzie miał wpływu na działanie użytego kleju (takie preparaty poleci Ci nasza stylistka rzęs).

Jeśli nie będziemy przestrzegać zasad higieny, może to skutkować np. zapaleniem spojówek, jęczmieniem, nużycom czy wszami.

Podsumowując – prawidłowa pielęgnacja przedłużanych rzęs po upływie 48 godzin od aplikacji to:

 • Regularne, delikatne mycie okolicy oka za pomocą preparatów beztłuszczowych – polecamy specjalne pianki, szampony lub hydrożele. Unikaj mleczka, płynów dwufazowych, tłustych kremów. Nie używaj wacików do demakijażu okolicy oczu
 • Całkowita rezygnacja z używania tuszu do rzęs! Tusz może powodować uszkodzenie. Jeśli chcesz koniecznie malować dolne rzęsy – postaw na tusz bez tłustych substancji
 • Rezygnacja z używania zalotki, ponieważ można łatwo zniszczyć doczepiane rzęsy
 • Spanie na plecach lub boku – unikaj spania na brzuchu z twarzą wlepioną w poduszkę, może to doprowadzić do uszkodzenia włosków
 • Unikanie pocierania oczu. Pocieranie, dotykanie może spowodować uszkodzenie, odklejenie i wypadnięcie rzęs

Pamiętaj, że dbanie o rzęsy jest kluczowe, jeśli chcesz długo cieszyć się piękną i trwałą oprawą oczu.

Jeśli zastanawiasz się nad zabiegiem przedłużania rzęs, weź pod uwagę indywidualne cechy rysów twarzy kobiety, a także, jej rzęsy i na tej podstawie wybrać metodę, która najbardziej będzie odpowiadać danej klientce.

W naszym gabinecie kosmetycznym możesz być pewna, że doradzimy Ci i pomożemy wybrać taką metodę, aby efekt końcowy wyszedł jak najbardziej spektakularny!