BOTOX WŁOSÓW

Botox to opracowana terapia dla włosów, która:

 • silnie regeneruje, zapobiega uszkodzeniom i pęknięciom
 • wygładza i eliminuje puszenie
 • zapewnia idealne nawilżenie i super połysk

Włosy stają się mocniejsze i gładsze, czyli efekt jaki kochamy!

Botox na włosy – na czym polega?

Botox włosów to profesjonalny zabieg fryzjerski dostępny tylko w renomowanych salonach, którego zadaniem jest odbudowa włosa, jego regeneracja i poprawa kondycji.

W efekcie włosy powinny odzyskać blask, być na nowo miękkie i elastyczne, gładkie i delikatne w dotyku.

Botox na włosy polega na wtłoczeniu w kosmyki składników odżywczych, które uzupełniają ubytki między korą, a otoczką włosa.

Preparaty stosowane do botoxu włosów zawierają przede wszystkim kolagen, kwas hialuronowy, jagody acai.

Jak już pewnie widzisz botox na włosy ma niewiele wspólnego z tak popularnym zabiegiem medycyny estetycznej. Nie ma tutaj toksyny botulinowej, nie ma też strzykawek 😉

W zasadzie botox na włosy to zabieg bezinwazyjny.

Skąd więc konotacja z zabiegiem medycyny estetycznej?

Oba procesy wygładzają – jeden twarz i zmarszczki, a drugi – pasma włosów, oba z pewnością upiększają, choć inne obszary ciała J

Zabieg ten bezpośrednio oddziałuje na wewnętrzną strukturę włosa, poprawiając ich wygląd. Po zabiegu włosy są lśniące, miękkie, gładkie, lepiej też się układają. Co ciekawe – ich kolor staje się mocniejszy, bardziej „żywy”, co ucieszy posiadaczki pasm koloryzowanych.

Botoks na włosy – dla kogo zabieg?

W zasadzie nie ma przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Botox na włosy ma działanie przede wszystkim odżywcze. Nie obciąża przy tym włosów, oczywiście nie niszczy ich i nie osłabia. Na zabieg mogą zdecydować się osoby z osłabionymi, zniszczonymi lub cienkimi włosami.  Botox będzie idealny dla włosów matowych, zniszczonych, szorstkich, osłabionych i puszących się.

Zabieg polecany jest do włosów zniszczonych – na przykład farbowaniem, rozjaśnieniem czy stylizacją. Może być świetnym rozwiązaniem po lecie, gdy włosy są przesuszone od słońca, wody morskiej, chlorowanej i wiatru, a także po zimie, gdy włosy są osłabione, zniszczone i rozdwojone.

Botoks można wykonać o każdej porze roku, nie ma w tej kwestii żadnych przeciwwskazań. Efekty są widoczne natychmiast po zakończonym zabiegu.

Ważny jest dobór odpowiedniego preparatu, który będzie użyty podczas zabiegu. Dlatego warto zawsze korzystać z usług profesjonalistów, którzy przeszli szkolenie w tej dziedzinie i mogą zaoferować najlepsze rozwiązanie dla Twoich włosów!

Jak długo utrzymuje się efekt botoksu na włosy?

Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć.

Efekt odżywienia i regeneracji nie utrzymuje się na zawsze, z czasem zanika.

Efekt botoksu na włosy może utrzymać się nawet kilka miesięcy. Zasadniczo wszystko zależy od tego jak często myjesz włosy w domu i czy zabieg był powtarzany (można wykonywać serię kuracji botoksu dla mocniejszego i dłuższego efektu).

Wygładzenie włosów utrzyma się przez około 10-15 myć włosów.

Dodatkowo warto pamiętać, aby po tym zabiegu najlepiej nie być włosów częściej niż co 3 dni.

Czy po botoksie zaleca się specjalną pielęgnację włosów w domu?

Włosy po botoksie należy odpowiednio pielęgnować.

Tylko odpowiednia pielęgnacja włosów w domu, właściwie dobranymi kosmetykami zapewni długotrwałe efekty zabiegów.

BARDZO WAŻNA JEST PIELĘGNACJA DOMOWA ZGODNIE Z ZASADĄ PEH (Emolienty, Humektanty, Proteiny).

 • PROTEINY, czyli białka, które są naturalnym budulcem włosa, a te, które dostarczamy w kosmetykach, wypełniają jego ubytki i uszkodzenia. Jak możecie się domyślić, protein potrzebują szczególnie włosy zniszczone, farbowane, ale też te, które z natury posiadają wysoką porowatość, na przykład kręcone.

Przykłady protein: keratyna, elastyna, aminokwasy, proteiny hydrolizowane.

 • EMOLIENTY to substancje, które na powierzchni włosa tworzą ochronny film zapobiegający nadmiernej utracie wilgoci, a więc dbają o to, aby dostarczane do włosa nawilżenie „nie uciekło” z niego zbyt szybko. Emolienty są rozwiązaniem na problem puszenia się i elektryzowania włosów, dlatego szczególnie lubią się z nimi włosy wysoko i średnio porowate. Włosy o niskiej porowatości musza uważać, ponieważ emolienty mogą je łatwo obciążyć.

Przykłady emolientów: oleje, masła, alkohole tłuszczowe, silikony, woski, parafina.

 • HUMEKTANTY to grupa substancji o właściwościach nawilżających. Wszystkie typy włosów potrzebują nawilżenia, ale ich częstotliwość mocno różni się w zależności od porowatości oraz pogody. Najczęściej mogą je stosować osoby z włosami niskoporowatymi, a wszystkie o wyższej porowatości mogą robić to dużo rzadziej. Jeśli na zewnątrz jest mokro i wilgotno włosy z tendencją do puszenia powinny unikać humektantów jak ognia.

Przykłady humektantów: gliceryna, miód, propolis, aloes, kwas hialuronowy, mocznik.

Zalecamy stosować w domu kosmetyki, które możecie kupić w House of Beauty, dedykowane po botoksach regeneracyjnych.

Szampony, które są odpowiednie po botoksie zawierają bardzo delikatne detergenty, więc nie ścierają płaszcza lipidowego, ale przy tym bardzo dobrze oczyszczają. Myjemy włosy szamponem jedno- lub dwukrotnie w zależności od potrzeb.

Maski pozwalają zachować odpowiednią równowagę PEH. Dostarczają niezbędnych aminokwasów, emolientowych substancji oraz nawilżających czyli humektantów.

Tylko takie produkty gwarantują satysfakcję po zabiegach i długotrwałe efekty.

Botoks z pewnością nie zwiększy problemu przetłuszczających się włosów, jest to zabieg neutralny – nie nasili i nie ograniczy tego problemu.

Botoks jest zabiegiem regenerującym, a nie trwale prostującym włosy – co oznacza, że nawet włosy naturalnie kręcone mogą być poddane zabiegom botoksu. Efektem będzie podkręcenie naturalnego skrętu, eliminacja problemu puszących się loków. Oczywiście takie efekty osiągniemy, jeśli w domu będzie stosowana odpowiednia pielęgnacja (szampon i maska, a także – odpowiedni plopping czyli ugniatanie loków oraz suszenie włosów suszarką z dyfuzorem).

Czy Botoks lepiej wykonać przed czy po koloryzacji włosów?

Zdecydowanie Botoks należy wykonać po koloryzacji włosów. Nigdy w odwrotnej kolejności. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta –Zasadowe pH podczas koloryzacji będzie nam wybijało efekty naszej regeneracji, więc wtedy nie miałaby ona sensu, nie byłoby spektakularnych efektów. Dlatego też najpierw wykonujemy koloryzację – następnie botox.

Co więcej, niektóre botoksy, a właściwie maski, mogą delikatnie ściągnąć świeży kolor (np. Organic). Wówczas zaleca się wykonać koloryzację, tonowanie włosów o odcień lub dwa ciemniejsze niż finalny efekt, ponieważ po botoksie kolor będzie nieco jaśniejszy i po prostu Klientka osiągnie wymarzony odcień, który był zakładany podczas koloryzacji. 

Czy jakoś specjalnie należy się przygotować do zabiegu botoksu w salonie?

Najlepiej udać się do salonu na konsultację lub wysłać nam zdjęcie pokazujące kondycję włosów. Należy również ustalić z fryzjerką czy planowana jest koloryzacja włosów (jeśli tak, to należy ją najpierw wykonać, a potem dopiero botox).

Co najważniejsze – nasze specjalistki wyjaśnią, jak należy włosy w domu umyć.

Bardzo ważne jest dokładne oczyszczenie włosów szamponem, który macie w domach, ale wyłącznie szamponem – nie używamy żadnej odżywki ani maski na włosy przed wizytą

w salonie i zabiegiem botoksu.

Jeśli nie umyjecie włosów w domu szamponem przed zabiegiem, to oczywiście wykonamy mycie w salonie, ale niepotrzebnie wydłuży to czas usługi.

ZALECENIA PO ZABIEGACH BOTOKSU:

 • 48h po zabiegu nie myjemy, nie moczymy włosów tym samym nie korzystamy z basenu, sauny itp.
 • Odpowiednio dobrane szampony i maski do włosów zgodne z równowagą PEH
 • Nie należy rozczesywać włosów mokrych
 • Nie należy spinać włosów mokrych
 • Suszenie włosów w odpowiedni sposób (z włosem)
 • Spanie tylko we włosach suchych, najlepiej spiętych w delikatny warkocz
 • Można włosy stylizować i spinać włosy suche

BOTOX PEARL – zabieg regenerujący nawet najbardziej zniszczone włosy!

Zawarte w mieszance substancje odżywcze dzięki użyciu pielęgnicy wnikają do najgłębszych warstw włosów zapewniając im idealne nawilżenie oraz super połysk.

Botox Pearl odbudowuje wiązania w aminokwasach, które tworzą włosy. Sprawia, że stają się one elastyczne, miękkie i nabłyszczone. Łuski włosa zostają domknięte, więc włosy są mocniejsze, odporniejsze i gładsze.

W osiągnięciu tych efektów i zatrzymaniu ich na dłużej pomoże użycie do zabiegu pielęgnicy z ultradźwiękami i podczerwienią.

Ultradźwięki prowadzą do wibracji fal, które doprowadzają do rozbicia cząsteczek substancji odżywczych na mniejsze. Struktura cząsteczek zmienia się bez użycia temperatury.

Rozbite na mniejsze cząsteczki wody, białek i innych substancji odżywczych zawartych w Botoksie Pearl wnikają bezpośrednio do wnętrza włosa – i tam działają dając im w rezultacie zdrowe i mocne włosy.

Pearl Botox jest botoksem na zimno, co oznacza, że podczas zabiegu nie używamy prostownicy tytanowej, aby ogrzać produkt nakładany na włosy.

Podczas zabiegu stosowana jest pielęgnica z podczerwienią i ultradźwiękami – pozwala to na wtłoczenie produktu w głębokie partie włosa i uzyskać lepszy efekt.

EFEKTY BOTOX PEARL:

 • Silna odbudowa i regeneracja włosów
 • Poprawa kondycji zniszczonych włosów
 • Nadanie niepowtarzalnego blasku
 • Miękkie i elastyczne włosy odporniejsze na szkodliwe czynniki zewnętrzne
 • Włosy gładkie i delikatne w dotyku
 • Zapobiega uszkodzeniom i pęknięciom, chroni przed kruszeniem
 • Wygładzenie i eliminacja puszenia się włosów
 • Nie zmienia koloru włosów

NANO BOTOX czyli kuracja idealna w drodze do wymarzonej Nanoplastii czyli trwałego prostowania włosów

Ten botox jest idealny, aby przygotować włosy mocno uwrażliwione do zabiegów nanoplastii.

Jeśli Twoje włosy są bardzo zniszczone, rozjaśnione i istnieje ryzyko wykonania nanoplastii na włosach o tak słabej kondycji jak Twoje – ten zabieg jest idealny dla Ciebie!

Wykonując serię zabiegów Nano Botoxu przygotujemy Twoje włosy, abyś mogła w przyszłości osiągnąć wymarzony efekt długotrwale prostych jak tafla szkła włosów.

Nano Botox opiera się na maśle shea, kwasie hialuronowym, roślinnych aminokwasach, posiada neutralne dla łodyg włosów pH, dzięki czemu jest zabiegiem maksymalnie nawilżającym i rewitalizującym przesuszone kosmyki włosów.

Wyjątkowa formuła odżywia i wygładza strukturę włosów, przywracając im witalność.

Nano Botox jest botoksem na zimno, co oznacza, że podczas zabiegu nie używamy prostownicy tytanowej, aby ogrzać produkt nakładany na włosy. Podczas zabiegu można zastosować czepek termiczny, infrazon.

EFEKTY NANO BOTOX:

 • silna odbudowa struktury włosa
 • dogłębne nawilżenie i rewitalizacja włosów
 • optyczne zwiększenie objętości włosów
 • miękkość i niepowtarzalny blask
 • ochrona przed kruszeniem i przed uszkodzeniami
 • silna odbudowa po zabiegach tj. rozjaśnianie, koloryzacja, prostowanie włosów itp.
 • przygotowanie do zabiegu nanoplastii
 • nie zmienia koloru włosów