MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI

Marzysz o perfekcyjnych brwiach zawsze i wszędzie?!
Masz już dość codziennego rysowania brwi przed lustrem
lub prób zakrycia asymetrii, którą dostrzegasz w ich kształcie?
Koniec z marnowaniem czasu i energii – makijaż permanentny brwi sprawi,
że poczujesz się piękna i zadbana o każdej porze dnia
i w każdych okolicznościach
!

Makijaż permanentny to aktualnie jeden z najpopularniejszych zabiegów stylizujących brwi wykonywanych w salonach beauty na całym świecie. Pozwala na zaoszczędzenie czasu, jest bardzo wygodny, a jego ewentualnych, negatywnych konsekwencji jest bardzo niewiele.

Decyzja o wykonaniu makijażu permanentnego powinna być przemyślana. Jak już zdecydujesz się na zabieg u doświadczonej linergistki pracującej na bezpiecznych narzędziach i wysokiej jakości pigmentach – z pewnością nie pożałujesz swojej decyzji, a wręcz stwierdzisz, że to MUST HAVE, które powinnaś wykonać już dawno temu!

Wiemy, że lubisz konkretny i jasny przekaz informacji, dlatego przygotowałyśmy dla Ciebie dawkę wiedzy o zabiegu w formie Q & A (pytań i odpowiedzi).

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu materiału, który przygotowałyśmy, nie będziesz miała żadnych pytań dotyczących zabiegu, bo rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości.Życzymy Ci przyjemnej lektury! 🙂

CZYM JEST MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI?

Jest to metoda upiększenia brwi poprzez korygowanie linii i łuków brwiowych, nadanie im koloru, symetrii, harmonii i kształtu. Makijażem permanentnym tuszujemy ubytki w brwiach, zagęszczamy optycznie brwi rzadkie oraz wąskie, korygujemy asymetrię.

Makijaż permanentny brwi NIE JEST makijażem trwałym. Jest to metoda pigmentacji brwi, którą należy korygować (wedle potrzeby np. co roku.).

Pierwsze dopigmentowanie (uzupełnienie) po zabiegu powinno wystąpić po 6 tygodniach od wykonania makijażu.

JAKĄ METODĄ WYKONUJEMY MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI W HOUSE OF BEAUTY?

Wykonujemy perfekcyjne brwi technikami tj.  pudrowa, ombre i cienia.

Dlaczego właśnie takie metody oferujemy? Bo zapewniają one efekt wyrazistych, „puszystych” brwi, pozostawiając je naturalnymi i nieprzerysowanymi. Techniki różnią się od siebie pod pewnymi względami, dlatego dzięki tej różnorodności jesteśmy w stanie dostosować metodę (lub metody) indywidualnie pod oczekiwania i typ urody Klientki.

Poniżej w skrócie opowiemy, czym różnią się od Ciebie wspomniane powyżej techniki.

Brwi – metoda ombre

Technika ombre polega na wprowadzaniu pod skórę pigmentu o różnym natężeniu koloru. Technika ta pozwala na uzyskanie efektu stopniowania koloru, od najjaśniejszej nasady do najciemniejszej końcówki. Górna, jaśniejsza krawędź brwi zostaje delikatnie rozmyta, a dolna precyzyjnie podkreślona, co daje wciąż naturalny, ale zdecydowanie bardziej wyrazisty efekt.

Brwi – metoda cienia

Technika cienia, ze względu większy stopień podkreślenia i wyrazistości, polecana jest osobom, które na co dzień decydują się na mocniejszy makijaż. Tradycyjna metoda cienia wykonywana jest na całej powierzchni łuku brwiowego i mocno podkreśla rysy twarzy. Metoda ta pozwala również na całkowitą zmianę naturalnego kształtu brwi i „narysowania” nowego. Końcowy efekt jest podobny do tego, jaki uzyskujemy bezpośrednio po nałożeniu henny na brwi.

Brwi – metoda pudrowa

To technika, która polega na wprowadzeniu pigmentu tuż pod powierzchnię naskórka. Jest to metoda pigmentacji, która nie tworzy stopniowania koloru, ale pozwala na uzyskanie lekkiego i delikatnego efektu.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

Zacznij od zapoznania się z listą przeciwwskazań (znajdziesz je poniżej w tekście).

Jeśli wykluczyłaś wszystkie niżej wymienione przeciwwskazania to możesz planować termin zabiegu w House of Beauty J  

Jeśli jednak masz wątpliwości i występują u Ciebie któreś z wymienionych przeciwwskazań – zacznij od konsultacji ze swoim lekarzem, od niego zależy czy istnieje możliwość wykonania zabiegu z zachowaniem bezpieczeństwa dla Twojego zdrowia (poproś lekarza o zaświadczenie, mówiące o tym, że nie istnieją przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego brwi).

Ponadto:

 • Zaplanuj zabieg tak, aby był wykonany na minimum miesiąc przed ważną uroczystością lub wyjazdem wakacyjnym
 • Na dwa tygodnie przed zabiegiem, nie wykonuj henny, farbki, laminacji brwi (regulację możesz wykonywać u swojej stylistki brwi)
 • Na 48 godzin przed wizytą nie spożywaj alkoholu
 • Nie przyjmuj tabletek rozrzedzających krew minimum 24 godziny przed zabiegiem
 • Minimum miesiąc przed zabiegiem odstaw odżywki, które stymulują porost brwi (jeśli takowych używasz)
 • Minimum miesiąc przed zabiegiem nie opalaj się (również w solarium)

JAK WYGLĄDA ZABIEG MAKIJAŻU PERMANTNEGO BRWI?

Zabieg rozpoczyna rozmowa, a więc tzw. konsultacja. Podczas konsultacji wykluczane są przeciwwskazania zabiegowe i ustala się oczekiwania Klientki co do efektu zabiegu. Chcemy poznać Twoje preferencje (jakie brwi chciałabyś uzyskać, czy lubisz wyrazisty efekt, a może subtelny) i przedstawić Ci naszą wizję Twoich perfekcyjnych brwi oraz proponowaną przez nas metodę makijażu permanentnego, która będzie wg nas – najlepsza dla Ciebie.

Po konsultacji linergistka znieczula okolicę zabiegową maścią znieczulającą.

Następnie wykonuje się rysunek (geometrię) brwi, aby uzyskać idealny kształt, pasujący do rysów i kształtu Twojej twarzy. Po akceptacji rysunku przez Klientkę, możemy przechodzić do działania.

Warto podkreślić, że zabieg wykonywany jest przy użyciu sterylnego modułu igłowego na wysokiej klasy aparacie do makijażu permanentnego oraz pigmentach spełniających europejskie normy medyczne i posiadające certyfikat CE. Za pomocą modułu igłowego linergistka wprowadza pod skórę pigment. Skóra pigmentowana jest delikatnymi i dokładnymi ruchami. Przebieg nieco się różni w zależności od metody, na której pracujemy.

Po zabiegu linergistka omawia pielęgnację okolicy brwi, która jest niezwykle ważna.

Klientka otrzymuje również zalecenia w formie pisemnej, aby nic nie umknęło Jej uwadze.

Po upływie ok.6 tygodni od zabiegu, Klientka umawiana jest na tzw. „korektę” pigmentacji brwi (dopigmentowanie).

JAK TRWAŁY JEST EFEKT ZABIEGU MAKIJAŻU PERMANENTNEGO BRWI?

Trwałość makijażu permanentnego brwi jest uzależniona od typu i kolorytu skóry, rodzaju zastosowanego pigmentu oraz techniki. Okres ten wynosi średnio do 3 lat i wymaga okresowego wzmacniania, czyli tzw. „korekty”. Pigment ulega naturalnych procesom fizjologicznym zachodzącym w skórze i ulega stopniowemu rozkładowi w organizmie.

Bezpośrednio po zabiegu kolor wydaje się być ciemniejszy i bardziej nasycony. Pigment jaśnieje z czasem o nawet 40-60%. Dopiero po upływie 2-4 tygodni można ocenić finalne nasycenie makijażu i dokonać ewentualnej korekty.

JAK PIELĘGNOWAĆ BRWI BEZPOŚREDNIO PO ZABIEGU?

Brwi po zabiegu goją się od 5 dni do 2 tygodni (czasem dłużej).

Przez pierwsze dni pigmentacja będzie ciemniejsza niż efekt końcowy.

Po zabiegu może wystąpić miejscowe zaczerwienienie skóry, swędzenie, delikatna opuchlizna lub uczucie napięcia skóry. To normalne! Po kilku dniach skóra zacznie się złuszczać, mogą wystąpić strupki. Do ok. 10 dni po zabiegu pigmentacja utraci intensywność koloru o ok.50%.  Za stan wygojenia uważamy moment, kiedy skóra przestanie się łuszczyć i odpadną powstałe strupki.

Do tego momentu pielęgnuj swoje brwi stosując się do poniższych wskazówek:

– przez pierwsze 4 dni 2x dziennie, przemywaj makijaż permanentny octaniseptem. Delikatnie! Tylko przykładaj lekko nasączony wacik do brwi – nie pocieraj!

– Nie drap! Nie skub skórek! Nie zdejmuj strupków!

– Unikaj opalania i środowiska, w którym może dojść do nadkażenia (tj. sauna, basen, solarium, jezioro czy siłownia)

– Omijaj miejsce zabiegowe podczas nakładania makijażu i podczas zmywania go

– Nie stosuj żadnych kosmetyków oprócz tych, zalecanych Ci przez Twoją linergistkę

– Nie używaj kosmetyków z alkoholem lub kwasami

– Nie opalaj się! (zarówno naturalnie jak i w solarium) – stosuj filtr +50 przez min. Miesiąc po zabiegu (a najlepiej przez całe życie;)

– Staraj się nie spać na wznak, aby nie wytrzeć makijażu o poduszkę

– Nie wykonuj zabiegów ultradźwiękowych, laserów czy fali radiowej

– Nie nakładaj czapki na brwi

– Uważaj na dzieci i zwierzęta, gdy przytulasz je do twarzy

– Unikaj wilgotnego środowiska przez minimum 7 dni od zabiegu, twarz najlepiej przemywaj wacikami i uważaj podczas mycia włosów – brwi najlepiej goją się „na sucho”

Gdy wszystkie strupki samoistnie odpadną, a skóra przestanie się łuszczyć, możesz wrócić do swojej codziennej pielęgnacji 🙂

Po wygojeniu, makijaż może być jaśniejszy. Pigment osadza się w prawidłowej warstwie skóry nawet do 8 tygodni. W tym czasie pigment cały czas „pracuje” i osiąga poziom ostatecznego nasycenia.

Pamiętaj! Pielęgnacja pozabiegową ma ogromny wpływ na efekt końcowy – dlatego NIE IGNORUJ powyższych zaleceń!

JAK PIELĘGNOWAĆ WYGOJONY MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI?

Skoro znasz już zalecenia pozabiegowe, to musisz zapoznać się z prawidłową pielęgnacją wygojonych brwi, by cieszyć się długotrwałym i pięknym efektem J

Stanem wygojenia makijażu permanentnego określa się moment, gdy odpadną wszystkie strupki (skórki). Jednak musisz wziąć pod uwagę to, że ostateczny stopień napigmentowania skóry widoczny jest nawet do 8 tygodni od zabiegu.

Trwałość i wygląd makijażu permanentnego brwi zależy od kilku czynników:

– rodzaj pigmentu i jego ilość

– metabolizm i typ skóry

– dbałość o wygojone brwi

Pamiętaj, że makijaż permanentny nie jest i nie powinien być tak trwały jak tatuaż.

Pigment pod wpływem pewnych czynników, wraz z upływem czasu, będzie się wychładzał (brwi niebieskawe), ocieplał (brwi czerwone) lub/i rozjaśniał (zanikał). Jest to zależne od składu pigmentów użytych podczas zabiegu.

Tak więc, abyśmy mogły cieszyć się jak najdłużej pięknym efektem, warto chronić makijaż przed słońcem, ponieważ światło słoneczne wpływa na degradację cząsteczek pigmentu.

Omijaj okolice brwi podczas zabiegów silnie złuszczających naskórek lub w trakcie laseroterapii.

Nie nakładaj na brwi podkładu, będzie on wychładzał makijaż, a także go zniekształcał i zakrywał.

Prawidłowa regulacja włosów także ma wpływ na efekt makijażu permanentnego, zwłaszcza kiedy chcemy skorygować nią kształt brwi.

Warto zadbać o swoją skórę. Na nawilżonej i zdrowej skórze, makijaż permanentny z pewnością będzie lepiej się prezentował.

A kiedy przestaniesz być zadowolona z odcienia swoich brwi, czas wybrać się na odświeżenie do swojej linergistki 🙂

CZY ISTNIEJĄ JAKIEŚ PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU?

Tak – dlatego warto zapoznać się z przygotowaną przez nas listą przeciwwskazań. Tylko odpowiedzialne podejście zagwarantuje bezpieczeństwo w trakcie i po zabiegu. Jeśli istnieją u Ciebie wymienione poniżej przeciwwskazania – koniecznie nas o tym poinformuj. Skontaktuj się ze swoim lekarzem, by dowiedzieć się, czy istnieje ryzyko wykonania tego zabiegu. Jeśli lekarz oświadczy, że zabieg nie niesie za sobą żadnych niebezpieczeństw – z przyjemnością go u Ciebie wykonamy 🙂

Przeciwwskazania zabiegowe:

-ciąża, okres laktacji

-odżywki stymulujące porost włosów

-poparzenia słoneczne

-przyjmowanie leków zawierających retinoidy: np. Izotec, Adapalen , Tazaroten , Tretinoina.

-infekcja, stany zapalne, gorączka

-anomalie skórne (zmiany skórne) i choroby skóry (egzema, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry, zapalenie mieszków włosowych)

– epilepsja

– wirus HIV

– toczeń, reumatoidalne zapalenie stawów, bolerioza

– ostre zapalenie wątroby

-choroby i zaburzenia psychiczne

-opryszczka

– jaskra, ciśnienie w oku

-choroby tarczycy nieleczone

-osoby z chorobą serca

-osoby z reakcjami alergicznymi na pigmenty

-rak skóry

-brodawki, liszaje

-choroby nowotworowe, białaczka

– rozrusznik serca, sztuczna zastawka

– podatność na blizny keloidowe

– w trakcie procesu sztucznego zapłodnienia

DLACZEGO NIE POWINNAŚ OBAWIAĆ SIĘ MAKIJAŻU PERMANENTNEGO I NA CO WARTO ZWRÓCIC UWAGĘ?

Niestety, często zwracasz uwagę na makijaż permanentny u innych kobiet dopiero wtedy, gdy dostrzegasz, że brwi są wykonane nieprawidłowo – są za grube, krzywe, za ciemne lub za cienkie…). Natomiast kiedy są wykonane prawidłowo – po prostu nie zwracasz na nie uwagi.. I takie właśnie powinny być brwi permanentne! Idealnie pasować do ich posiadaczki zarówno kształtem jak i odcieniem!

Kiedy widzisz brzydki makijaż permanentny to na 99% jest to makijaż starej generacji, wykonany głęboko w skórze (niczym tatuaż), czarnym bądź grafitowym pigmentem…

Bywa niestety też tak, że makijaż został wykonany przez osobę słabo przeszkoloną, która nie do końca wie co robi… Dlatego ważne jest to, abyś zawsze sprawdzała zdjęcia prac wygojonych brwi linergistki, u której planujesz wykonać zabieg (bo właśnie efekt finalny interesuje Cię najmocniej!)

Sygnałem ostrzegawczym niech będzie dla Ciebie również absurdalnie niska cena usługi (np. ogłoszenie brzmiące „Zrobię brewki permanentne w atmosferze domowej za jedyne 200zł” – brzmi podejrzanie.. Profesjonalna usługa ma swoją cenę. Wysokiej jakości pigmenty, produkty wykorzystywane podczas zabiegu zapewniają bezpieczeństwo i efekt, który spełni Twoje oczekiwania. Ważnym sygnałem są też opinie. Warto się nimi sugerować przy wyborze linergistki. Pamiętajmy jednak, że ile kobiet – tyle gustów. Każda linergistka ma swój styl oraz poczucie estetyki, wybierz taką – która najbardziej wpisuje się w Twoją wizję.

Podsumowując, zwróć uwagę na:

– portfiolio z pracami wygojonych brwi

– styl pracy linergistki (poczucie estetyki)

-cenę (cena poniżej 500 złotych wydaje się być podejrzana, zwłaszcza, że w cenę zazwyczaj wliczone są 2 spotkania – pigmentacja i korekta po 3-4 tygodniach)

Jeśli zwrócisz na to wszystko uwagę, z pewnością będziesz zadowolona z finalnego efektu 🙂

JAKIE SĄ NAJWAŻNIEJSZE ZALETY MAKIJAŻU PERMANENTNEGO?

 1. Wygoda – makijaż permanentny sprawia, że o każdej porze dnia i nocy nasze oczy, usta czy brwi prezentują się znakomicie
 1. Oszczędność czasu – wykonanie dokładnego makijażu, a następnie w ciągu dnia jego wielokrotnych poprawek, to strata wielu cennych minut w ciągu dnia. Gruntowny demakijaż, jeśli jest wykonywany poprawnie, także zajmuje sporo czasu. Przy makijażu permanentnym ilość czasu przeznaczonego “na urodę” znacząco się skraca.
 2. Precyzja – koniec ze stresem, że kreski na powiekach lub makijaż brwi nie będzie równy i idealny. Dobrze wykonany makijaż permanentny jest perfekcyjny bez najdrobniejszych wad, i to dzień po dniu!
 3. Znaczące ułatwienie – dla pań, które uprawiają sporty lub mają silną wadę wzroku, makijaż permanentny to idealny sposób na doskonałą prezencję niezależnie od warunków oraz mniejsze obciążenie dla delikatnych oczu, podrażnionych szkłami kontaktowymi, basenową wodą itd.

ZASTANAWIASZ SIĘ CZY ZABIEG MAKIJAŻU PERMANENTNEGO BRWI JEST DLA CIEBIE?

OTO 8 POWODÓW, DZIĘKI KTÓRYM ZROZUMIESZ, ŻE TAK!

 1. ASYMETRIA –Twoje brwi są mocno asymetryczne, przerzedzone, nieregularne lub nie masz ich w ogóle
 2. OSZCZĘDNOŚĆ CZASU –rano liczy się dla Ciebie każda minuta i wolisz dłużej pospać zamiast rysować idealne brwi lub efekt makijażu nie jest dla Ciebie zadowalający
 3. PROBLEMATYCZNA CERA – masz problematyczną cerę, więc Twój makijaż brwi jest nietrwały, rozmazuje się i wygląda nieestetycznie
 4. CZĘSTA REGULACJA BRWI – nie radzisz sobie z symetryczną regulacją brwi, ich kształt odbiega już dawno od ideału
 5. WYRAZISTE BRWI O KAŻDEJ PORZE NAWET BEZ MAKIJAŻU – bez podkreślonych brwi czujesz się niewyraźna, pragniesz „mieć” brwi nawet kiedy jesteś nieumalowana, bo nadają wyrazu Twojemu spojrzeniu
 6. CENISZ WYGODĘ – pragniesz wygody i pięknych brwi, niezależnie od sytuacji w jakiej się znajdujesz np. basen, sauna, plaża, spontaniczna wycieczka bez lusterka
 7. OSZCZĘDNOŚĆ CZASU I PIENIĘDZY – pragniesz zaoszczędzić czas na korzystaniu z usług koloryzacji i regulacji brwi w salonie urody, wydajesz pieniądze na zabiegi koloryzacji brwi, a efekt nie utrzymuje się zadowalająco długo
 8. KOCHASZ WYGLĄDAĆ DOBRZE – Po prostu, nic dodać, nic ująć J

Mamy nadzieję, że wszelkie wątpliwości dotyczące zabiegu zostały wyjaśnione i jesteś gotowa do rezerwacji terminu zabiegu w House of Beauty J Jeśli jednak chciałabyś o coś dopytać, doprecyzować lub ustalić – zapraszamy Cię na bezpłatną konsultację do naszej linergistki Sylwii. Sylwia z przyjemnością spotka się z Tobą, by na żywo omówić to, co jeszcze wymaga dodatkowego objaśnienia. Zapraszamy serdecznie do Twojego Domu Piękna – House of Beauty.