PRZEDŁUŻANIE WŁOSÓW

Zdecydowana większość kobiet marzy o gęstych i długich włosach. Dziś niemalże każda z nas może sobie pozwolić na szybkie i bezinwazyjne przedłużenie pasm. Obecnie na rynku znajdziecie wiele metod przedłużania i zagęszczania włosów, ciągle ich przybywa.

My przetestowałyśmy już wiele z nich 🙂 Dla Was wybrałyśmy te najlepsze, które gwarantują naturalne, ale spektakularne metamorfozy w ciągu zaledwie kilku godzin!

Zacznijmy od wyjaśnienia – czym właściwie jest przedłużanie włosów?

Najprościej ujmując – przedłużanie włosów to doczepianie sztucznych pasm do naturalnych. Oczywiście doczepiać można zarówno włosy sztuczne (syntetyczne) jak i naturalne włosy wysokiej jakości. Jest to całkowicie bezbolesny zabieg, a celem fryzjera jest uzyskanie jak najbardziej naturalnego efektu.

Przebieg procesu przedłużania czy zagęszczania włosów zależy od wybranej metody.

Każda klientka oczekiwać może innych rezultatów, dlatego bardzo ważnym etapem, rozpoczynającym proces, jest konsultacja ze specjalistą w dziedzinie przedłużania i zagęszczania włosów.

Ten etap stanowi kluczowy element zabiegu, który zakończy się sukcesem i zadowoleniem

z metamorfozy, ponieważ podczas takiej rozmowy, fryzjer wyjaśni m.in.:

– jakie metody przedłużania i zagęszczania są dostępne w salonie

– czym różnią się wspomniane metody

– jakie są zalety metod

– jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu

– jak należy dbać o przedłużane włosy, by jak najdłużej cieszyć się nimi

– jakie produkty należy zakupić po zabiegu, aby efekty były spektakularne i aby uniknąć przykrych niespodzianek

Co najważniejsze – podczas konsultacji fryzjer dokładnie obejrzy naturalne włosy Klientki, ich strukturę oraz kolor, aby móc dobrać najlepszy odcień i rodzaj włosów do przedłużania czy zagęszczania. Podczas konsultacji wyjaśniane są wszelkie wątpliwości, udzielamy wyczerpujących odpowiedzi na pytania Klientki, a także pobieramy zadatek na poczet usługi.

Klient zapoznaje się z materiałami edukacyjnymi, które przygotowałyśmy w tym celu, a także z umową na wykonanie usługi przedłużania i zagęszczania włosów w naszym salonie.

Po tej wyczerpującej i rozjaśniającej wszelkie niejasności konsultacji, a także pobraniu zadatku – jesteśmy gotowe, aby umówić termin wizyty, podczas której spełni się Twoje marzenie o bujnych i długich włosach. Czas oczekiwania na wizytę zależy w dużej mierze od dostępności włosów, które wspólnie dobrałyśmy podczas konsultacji. Jeśli są one u nas dostępne- to działamy, jeśli nie – to je zamawiamy i ustalamy termin przedłużania włosów.

Przedłużanie i zagęszczanie włosów – jakie metody oferujemy w House of Beauty?

Obecnie istnieje kilkanaście metod przedłużania włosów na rynku. Na jaką się zdecydować? Zdaj się na doświadczenie i wiedzę swojego specjalisty w dziedzinie przedłużania włosów.

Naszą specjalistką w tej dziedzinie jest Milena. Milena ukończyła szkolenia z przedłużania włosów różnymi metodami. Przez kilka lat testowała je na swoich Klientkach (i sobie samej), aby móc wybrać tą najlepszą.

Wiedza szkoleniowa i nieocenione doświadczenie zdobyte podczas pracy pozwoliło Jej na wytypowanie metod, które według Niej są:

– najbardziej uniwersalne

– najmniej widoczne (dyskretne łączenia)

– dające naturalny, ale spektakularny efekt

– gwarantujące trwałość i bezpieczeństwo

METODA I

PRZEDŁUŻANIE I ZAGĘSZCZANIE WŁOSÓW NA PUDER KERATYNOWY

NA CZYM POLEGA PRZEDŁUŻANIE WŁOSÓW NA PUDER KERATYNOWY?

Jest to przedłużanie za pomocą ultralekkiego, antyalergicznego pudru, bezpiecznego dla włosów.

Łączenia są dostosowywane indywidualnie do włosów klientki wielkością i kolorem łączenia tak aby zapewnić pełny komfort noszenia. Łączenia są niewielkie i dyskretne, a jednocześnie bardzo trwałe.

DLA KOGO TA METODA BĘDZIE IDEALNA?

Metoda ta jest idealna dla włosów delikatnych i cienkich.

Puder keratynowy sprawdza się również dla osób aktywnych ceniących sobie możliwość wysoko upinania włosów. Nie ma żadnych negatywnych skutków ubocznych.

Trzeba zadbać jedynie o prawidłową pielęgnację.

Do najważniejszych zalet przedłużania włosów na puder keratynowy należą:

 • naturalność
 • trwałość
 • blask
 • gładkość

ILE UTRZYMUJĄ SIĘ WŁOSY PRZEDŁUŻANE TĄ METODĄ?

Bardzo ważna jest właściwa pielęgnacja włosów w domu.

Jeśli dbamy o włosy zgodnie z naszymi zaleceniami – same włosy utrzymają się przez nawet 2 lata. Oczywiście należy dbać o regularne wizyty w salonie (max co 3 miesiące) by wykonać tzw. „podciąganie” włosów. Tylko taka regularność i prawidłowa pielęgnacja zapewnić mogą długotrwałe efekty i przydatność włosów (doczepianych) przez nawet 2 lata.

JAK CZĘSTO WŁOSY TRZEBA „PODCIĄGAĆ”?

Maksimum co 3 miesiące należy zapisać się na zabieg tzw. „podciągania” włosów.

Jest to bardzo ważne i kluczowe. Nie można na tym oszczędzać i odciągać wizyt, bo to znacznie pogorszy stan włosów i spowodować może przykre skutki.

ILE TRWA ZABIEG?

Zabieg trwa ok 2-3h w zależności od ilości pasemek (gramatury i długości).

ILE KOSZTUJE TA METODA?

Zabieg (wraz z włosami) kosztuje od 2000zł w zależności od gramatury i długości włosów,

a także ich rodzaju (dziewicze, słowiańskie itp.). Trudno zatem określić górną granicę ceny 🙂

METODA 2

PRZEDŁUŻANIE I ZAGĘSZCZANIE WŁOSÓW NA MINI-KAPSUŁKI KERATYNOWE

NA CZYM POLEGA PRZEDŁUŻANIE WŁOSÓW MINI KAPSUŁKAMI?

W tym przypadku połączenie pasm odbywa się za pomocą kapsułek, które są wykonane z naturalnego polimeru. Są całkowicie niewidoczne, równie trwałe i wytrzymałe.

Do najważniejszych zalet przedłużania włosów mini-kapsułkami należą:

 • naturalne rezultaty
 • trwałość
 • bezpieczne dla włosów naturalnych (cienkich, delikatnych)
 • niewielka widoczność łączeń (są bardzo małe)
 • wygodne elastyczne łączenia
 • wytrzymałość

ILE UTRZYMUJĄ SIĘ MINI KAPSUŁKI?

Bardzo ważna jest właściwa pielęgnacja włosów w domu.

Jeśli dbamy o włosy zgodnie z naszymi zaleceniami – same włosy utrzymają się przez nawet 2 lata. Oczywiście należy dbać o regularne wizyty w salonie (max co 3 miesiące) by wykonać tzw. „podciąganie” włosów. Tylko taka regularność i prawidłowa pielęgnacja zapewnić mogą długotrwałe efekty i przydatność włosów (doczepianych) przez nawet 2 lata.

JAK CZĘSTO WŁOSY TRZEBA „PODCIĄGAĆ”?

Maksimum co 3 miesiące należy zapisać się na zabieg tzw. „podciągania” włosów.

Należy być regularnym i nie oszczędzać na takich wizytach, gdyż przeciąganie korekt może spowodować przykre skutki.

ILE TRWA ZABIEG PRZEDŁUŻANIA WŁOSÓW MINI KAPSUŁKAMI?

Zabieg trwa ok 2-3h w zależności od ilości pasemek (gramatury i długości).

ILE KOSZTUJE ZABIEG PRZEDŁUŻANIA WŁOSÓW MINI KAPSUŁKAMI?

Zabieg (wraz z włosami) kosztuje od 2000zł w zależności od gramatury i długości włosów,

a także ich rodzaju (dziewicze, słowiańskie itp.). Trudno zatem określić górną granicę ceny 🙂

Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące przedłużania i zagęszczania włosów, a dokładniej – ich właściwej pielęgnacji, aby jak najdłużej cieszyć się pięknymi i gęstymi pasmami 🙂

CZY PRZEDŁUŻANIE WŁOSÓW JEST BEZPIECZNE?

Tak, zarówno aplikacja pasm, jak i ich „noszenie” jest bezpieczne dla naturalnych włosów, pod warunkiem, że stosujemy się do zaleceń swojego specjalisty, odpowiednio dbamy o włosy w domu, stosujemy zalecane produkty do mycia, pielęgnacji, a także regularnie odwiedzamy naszego fryzjera na korekty (tzw. „podciąganie”).

JAK DBAĆ O WŁOSY PRZEDŁUŻANE?

Włosy przedłużane potrzebują szczególnej pielęgnacji i nawilżenia. Profesjonalne produkty tj. szczotka, szampon, odżywka czy maska – pozwolą Ci cieszyć się nowymi, gęstymi i długimi włosami przez długi czas, bez żadnych przykrych przygód.  Warto zapoznać się z naszymi wskazówkami dotyczącymi codziennych (tylko z pozoru banalnych) czynności, więc zachęcamy do lektury poniższych Q&A J

JAK PRAWIDŁOWO MYĆ WŁOSY PRZEDŁUŻANE?

Pierwsza myśl jaka przychodzi po przedłużaniu włosów to jak je myć, by ich nie uszkodzić? Niejedna z Was pewnie poczuła lekki stres na samą myśl o pierwszym myciu – dlatego podpowiadamy, jak to robić, aby nic nie zepsuć, by włosy były jak najdłużej piękne a łączenia nienaruszone! Postępuj zgodnie z poniższymi zaleceniami, a mycie włosów przedłużanych stanie się przyjemnością:

 • Zacznij od delikatnego rozczesania włosów przedłużanych przed myciem, za pomocą specjalnej szczotki, dedykowanej do takich włosów. Najpierw końce – potem górna część. Delikatnie czesz przy łączeniach.
 • Wejdź pod prysznic lub do wanny, odchyl głowę do tyłu i zacznij ją polewać wodą (najlepiej w temp. ok.36.6°C, unikaj gorącej wody)
 • Nanieś na dłoń zalecany szampon (stosuj szampony bez alkoholu, ponieważ wysuszają włosy i rozpuszczać mogą łączenia) i zacznij go delikatnie rozprowadzać po koronie głowy oraz niżej. Wykonuj kuliste ruchy.  Najlepiej wgniataj szampon, nie wcieraj. Na długość i końce włosów nanieś szampon kolistymi ruchami w dół.
 • Spłucz włosy, odchylając głowę do tyłu i powtórz czynność nanoszenia szamponu (punkt 3).
 • Nie bój się łączeń, każda część włosów musi być delikatnie umyta. Nic nie odpadnie 😉
 • Nakładaj odpowiednią odżywkę lub maskę od linii ucha omijając łączenia włosów
 • Odsącz umyte włosy rękoma, później użyj ręcznika (ale nie pocieraj nim!). Nie rób z ręcznika turbanu!
 • Zacznij suszyć włosy. Trzymaj suszarkę w bezpiecznej odległości od włosów i najlepiej używaj letniego/zimnego strumienia. Kiedy będą już w 70% suche, delikatnie je rozczesz, zaczynając od końców. Użyj termoochrony, którą zalecamy. Susz włosy w międzyczasie je delikatnie przeczesując szczotką. Nigdy nie susz włosów głową w dół!
 • Jeśli nie korzystasz z suszarki, połóż suchy ręcznik na ramiona i pozostaw włosy do naturalnego wyschnięcia. Pamiętaj, aby je przeczesywać szczotką co pewien czas.
 • Kładź się spać tylko w 100% wysuszonych włosach.
 • Do spania włosy zwiąż w luźny kucyk lub warkocz, najlepiej użyj owijki do włosów. Po kilku dniach możesz spać w rozpuszczonych włosach.

JAK CZESAĆ WŁOSY PRZEDŁUŻANE?

Kochana Klientko – koniecznie zwróć uwagę na szczotkę, którą masz w planie zakupić, by czesać swoje nowe, długie i gęste włosy 🙂

Na rynku jest wiele szczotek dedykowanych do włosów przedłużanych. Szczotki te są wykonane z naturalnego włosia i nylonowych sticków (igiełek pomiędzy włosiem). Możesz też korzystać ze szczotki bez sticków.

 • Chwyć szczotkę oraz końce włosów przedłużanych. Najpierw zacznij je delikatnie rozczesywać. Później przejdź do czesania górnej części włosów oraz miejsc blisko łączeń.
 • Dwa-trzy razy w tygodniu przeczesz włosy pomiędzy łączeniami. Rozdziel włosy na kilka partii (sekcji), a będzie to łatwiejsze i przyjemniejsze. Podepnij partie klamerkami. Spokojnie przeczesuj szczotką po skórze głowy nad łączeniami i po nich.

Kontroluj włosy przy skórze, sprawdzając czy każde pasmo jest oddzielnie (odrost rośnie), aby nie porobiły się kołtuniki przy skórze głowy (blisko łączeń).

Tego bezwzględnie nie rób po zabiegu przedłużania włosów:

 • nie używaj suchego szamponu tam, gdzie są łączenia
 • nie używaj lakieru do włosów
 • nie tapiruj włosów
 • nie wcieraj w kapsułki/łączenia żadnych masek, odżywek, olejków itp.
 • nie myj włosów gorącą wodą i z głową skierowaną do dołu
 • nie kąp się w słonej wody i chlorowanej wodzie z rozpuszczonymi włosami
 • nie kręć i nie prostuj włosów zbyt często
 • nie czesz włosów w ciasny, wysoki kucyk lub koczek
 • nie używaj zwykłej szczotki do włosów lub grzebienia
 • nie kładź się spać z mokrymi włosami
 • nie susz włosów gorącym strumieniem z bliskiej odległości
 • nie używaj przypadkowego szamponu, odżywki czy maski do włosów
 • nie zapominaj o regularnej korekcie włosów (max co 3 miesiące)

KIEDY TRZEBA ZAPISAĆ SIĘ NA KOREKTĘ (tzw. „podciąganie”) WŁOSÓW?

Kontroluj włosy przy skórze, sprawdzając czy każde pasmo jest oddzielnie (odrost rośnie), aby nie porobiły się kołtuniki przy skórze głowy (blisko łączeń).

Należy pamiętać, że zabiegi trzeba odnawiać max co 3 miesiące.

W trakcie wzrostu naturalnych włosów, łączenia obniżają się, przez co stają się bardziej widoczne, co wygląda mniej atrakcyjnie. Dlatego tak ważne jest, aby nie tylko pielęgnować włosy przedłużane, zgodnie z naszymi wskazówkami, w domowym zaciszu, ale także umawiać się na „podciąganie” włosów maksymalnie co 3 miesiące. Nie oszczędzaj na korektach i bądź regularna. To zapewni Ci dłuższą żywotność doczepianych pasm i świetne, naturalne efekty.

CZY SĄ JAKIEŚ PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU PRZEDŁUŻANIA WŁOSÓW?

Tak-jak w przypadku każdego innego zabiegu. Ważny jest ogólny stan zdrowia Klientki, to czy nie ma np. problemów hormonalnych, nie leczy się u trychologa itp. Najczęstsze przeciwwskazania do zabiegu to:

 • niska wytrzymałość cebulki włosowej
 • problemy skóry głowy (dermatologiczne/trychologiczne)
 • łysienie różnego typu
 • silne uszkodzenie włosów (gąbczasto-porowate, kruche, trudne do rozczesania, zniszczonej po trwałej bądź rozjaśnianiu)
 • włosy z tendencją do nadmiernego wypadania (np. po chemioterapii itp.)
 • zaburzenia hormonalne objawiające się komplikacjami w gospodarce lipidowej skóry głowy (np. nadmierne przetłuszczanie, intensywny łupież)

Odpowiednie dobranie metody i właściwa pielęgnacja zabezpieczają przed „wpadkami” zabiegowymi.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania związane z przedłużaniem włosów – to koniecznie skontaktuj się z nami!

Zapraszamy również na bezpłatne konsultacje do Mileny. Umów się już dzisiaj pod numerem telefonu 500 415 900 lub poprzez aplikację BOOKSY 24h/7 dni w tygodniu. Możesz też do nas napisać na adres mailowy hobradom@wp.pl lub poprzez nasze profile w mediach społecznościowych (Instagram, Facebook czy Tik Tok). Do zobaczenia w House of Beauty 🙂