Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa – bezpieczny peeling mechaniczny ku chwale świeżości i młodości!

Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg całkowicie bezbolesny i bezpieczny, może być stosowany do praktycznie każdego typu cery. Wyjątek stanowi cera z widoczną siecią rozszerzonych naczyń krwionośnych – nasz specjalista pomoże Ci odpowiednio dobrać najlepszy dla Ciebie zabieg.

Dzięki końcówce urządzenia, która jest dobiera indywidualne przez naszego eksperta oraz określeniu odpowiedniej liczby ruchów jakie mają być wykonane na danym obszarze ciała, mamy pełną kontrolę nad intensywnością zabiegu. Niewątpliwą zaletą jest to, że mikrodermabrazja diamentowa nie spowoduje uczulenia, gdyż kryształki diamentu są całkowicie neutralne dla organizmu człowieka.

Zabieg ten zalecamy zarówno kobietom jak i mężczyznom jeśli borykasz się z: trądzikiem pospolitym, bliznami potrądzikowymi, łojotokiem, rozszerzonymi porami, zaskórniakami i prosakami, przebarwieniami i uszkodzeniami posłonecznymi, rozstępami, wiotkością skóry, szorstkim i zrogowaciałym naskórkiem, rogowaceniem okołomieszkowym, delikatnymi zmarszczkami wokół oczu, ust, szyi.

Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji diamentowej?

Zabieg rozpoczyna się od dokładnym oczyszczeniem partii skóry w obrębie której wykonywany będzie zabieg. Następnie nasza kosmetolog za pomocą diamentowej głowicy wykonuje złuszczanie naskórka, pasmo po paśmie. Zabieg trwa ok 20-30 minut w zależności od powierzchni nad którą pracujemy. Po zabiegu skóra może być tkliwa i zaczerwieniona.

Dolegliwości te ustępują już następnego dnia, dzięki impulsowi, który indukuje przyśpieszenie podziałów komórkowych i tworzenie nowych, zdrowych tkanek – regeneracja jest szybka.

W trakcie zabiegu usuwamy obumarłe komórki, a także oczyszczamy pory skórne znajdujące się w obrębie skóry. W tkance podskórnej dochodzi wówczas do stymulacji krążenia skórnego i poprawy ogólnego ukrwienia skóry.

Efektem zabiegu jest gładka cera, dobrze napięta, a jej barwa nabiera świeżego, zdrowego kolorytu.

Ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry po zabiegu – stosujemy preparaty ochronne z filtrami UV (co najmniej SPF 20), ponieważ skóra jest wrażliwa na działanie słońca. Dodatkowo należy unikać kąpieli w chlorowanej wodzie do 48 godzin po zabiegu, pijemy zwiększoną ilość wody mineralnej i nie zdrapujemy łuszczącej się po zabiegu skóry.

Przeciwwskazania: stany ropne na skórze, trądzik różowaty, przerwanie ciągłości skóry, choroby wirusowe i bakteryjne skóry.

Mikrodermabrazja diamentowa jest niesamowicie popularną niechirurgiczną techniką odnowy skóry. Zabieg odświeża i rozjaśnia skórę, usuwa zmiany pigmentacyjne, drobne linie, zmarszczki, jak również zaskórniki. Wykorzystuje się nią również do usuwania zmian na ciele tj. rozstępy.

Zabieg ten stymuluje również wzrost nowych komórek oraz odnowę włókien kolagenowych.