Rekonstrukcja płytki paznokcia pozwala całkowicie odbudować płytkę paznokciową uszkodzoną mechanicznie na skutek zmiażdżenia, zniekształcenia, ucisku, zerwania, a także paznokcie chorobotwórczo zniekształcone.
Rekonstrukcja paznokcia to doskonała alternatywa w przypadku uszkodzonych paznokci lub ich braku.
Jej zadaniem jest czasowo lub na stałe odbudować paznokieć.
Powodów do powstawania ubytków w płytce paznokciowej jest co najmniej kilka. Należą do nich m.in. grzybica, łuszczyca, drożdżyca, liszaj płaski, niedobory witamin oraz urazy mechaniczne związane ze stłuczeniami czy noszeniem zbyt ciasnych butów. Również przyjmowanie niektórych leków (zwłaszcza antybiotyków, retinoidów oraz środków cytostatycznych) może sprawić, że płytka paznokciowa nie będzie wyglądała tak, jak wyglądać powinna.
Czasem także paznokcie się odwarstwiają w wyniku tzw. onycholizy.
Gdy zauważymy zmiany na powierzchni płytki paznokcia, koniecznie należy skonsultować się z podologiem lub dermatologiem. Specjalista dokładnie zdiagnozuje problem, zleci zastosowanie medycznych preparatów i skieruje pacjenta na rekonstrukcję płytki paznokciowej profesjonalnym środkiem.
Zabieg rekonstrukcji w naszym salonie wykonywany jest za pomocą specjalnego rekonstruktora, czyli lekko maskującej masy, która pozwala na obserwację wzrostu i ocenę naturalnego paznokcia. Powstały w wyniku rekonstrukcji „nowy paznokieć” chroni zdrową płytkę i łożysko w czasie odrostu.
Składniki aktywne znajdujące się w rekonstruktorze to ekstrakt z korzenia piwonii białej oraz alkohol. Ekstrakt z korzenia piwonii białej od wieków stosowany jest w medycynie Dalekiego Wschodu jako środek działający przeciwzapalnie i łagodząco w przypadku dyskomfortu spowodowanego podrażnieniem skóry. Dodatkowo wykazuje on działanie przeciwgrzybicze oraz poprawiające koloryt i teksturę paznokci. Takie zalety są możliwe dzięki temu, że w naturalnym ekstrakcie znajdziemy garbniki, terpeny, flawonoidy, katechinę, kwas galusowy oraz pantenol. Alkohol natomiast zawarty w płynie do modelowania masy żelowo-akrylowej zapewni paznokciom i otaczającej je skórze, ochronę przed działaniem grzybów oraz bakterii.
Wskazaniem do zabiegu rekonstrukcji płytki paznokcia jest nie tylko aspekt estetyczny, ale również eliminowanie bólu przy odsłoniętym opuszku palca, którego nie chroni naturalny paznokieć.
Koniecznie pamiętajmy, że sama rekonstrukcja płytki paznokcia to nie wszystko. Owszem, pomaga ona ukryć problem w ciągu zaledwie kilku chwil.
Ale by kłopot związany z onycholizą nie nawracał, musimy zadbać o usunięcie jego źródła. W przypadku przyczyn mechanicznych uszkodzenia płytki – to dość łatwe. Przyczyny chorobowe będą natomiast wymagały odpowiedniej, często wielotygodniowej kuracji pod okiem specjalisty z danej dziedziny medycyny.
Poniższe zdjęcie przedstawia płytkę paznokcia po wykonaniu rekonstrukcji.
Nie jesteś pewna/-y czy ten zabieg jest dla Ciebie?
Skontaktuj się z nami lub odwiedź nas na bezpłatnej konsultacji – z przyjemnością rozwiejemy Twoje wszelkie wątpliwości i znajdziemy dogodny termin.
Do zobaczenia w House of Beauty! 🙂