OCZYSZCZANIE MANUALNE

Na czym polega manualne oczyszczanie skóry?

Manualne oczyszczanie twarzy składa się z kilku etapów i może trwać nawet do dwóch godzin. Zabieg rozpoczyna się od dokładnego demakijażu twarzy. Następnie przychodzi czas na tonizowanie, które służy wyrównaniu pH oraz umożliwia dokładną analizę skóry i powstałych na jej powierzchni zmian. Kolejnym etapem jest wykonanie odpowiednio dobranego peelingu, który ma na celu pozbycie się zrogowaciałej warstwy naskórka. Na tak przygotowaną skórę nakłada się maskę rozpulchniającą, która zmiękczy naskórek i otworzy pory. Następnie można przystąpić do manualnego wyciskania z porów nadmiaru sebum i ropy, a także usuwania zaskórników i podskórnych grudek. Nie jest to zabieg bolesny, ale ten etap może wiązać się z nieprzyjemnymi odczuciami, takimi jak kłucie i pieczenie. Ostatnim krokiem jest dezynfekcja skóry oraz nałożenie maski pielęgnacyjnej. Po zabiegu trzeba odczekać kilka dni, zanim skóra wróci do normy. Początkowo można bowiem odczuwać niewielki obrzęk i zaczerwienienie, które minie po kilku lub kilkunastu godzinach. Efekt zabiegu utrzymuje się do 6 tygodni i zależy przede wszystkim od typu cery i sumiennej domowej pielęgnacji.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Manualne oczyszczenie twarzy jest bezpieczną i skuteczną metodą, ale tylko wtedy, gdy zabieg przeprowadzony jest przez wykwalifikowanego kosmetologa. Podczas zabiegu niezbędne jest posiadanie profesjonalnych umiejętności i wiedzy oraz przestrzeganie zasad higieny i bezpieczeństwa. W pierwszych dniach po zabiegu zaleca się stosowanie delikatnych kosmetyków, zwracając szczególną uwagę na higienę i delikatny makijaż. Ważne jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej przed wyjściem z domu, aby uniknąć bezpośredniego światła słonecznego oraz zrezygnowanie z wizyt w saunie, solarium i na basenie.

Komu zalecany jest zabieg?

Manualne oczyszczanie najbardziej polecane jest osobom posiadającym skórę tłustą i trądzikową, ale często jest też dedykowane osobom o cerze mieszanej, aby dokładnie ją oczyścić i pozbyć się zaskórników i grudek. Zabieg jest przeznaczony zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, i może być przeprowadzony w każdym wieku. Manualne oczyszczanie najczęściej dotyczy skóry twarzy, jednak może być też wykonywane na innych obszarach ciała, na których pojawiają się wypryski, takich jak plecy, ramiona czy dekolt.  

Jakich efektów można się spodziewać po wykonaniu zabiegu?

Profesjonalnie i regularnie wykonywane manualne oczyszczanie twarzy może przynosić bardzo dobre efekty dla zdrowia i wyglądu naszej cery. Już na kilka dni po złuszczeniu martwej warstwy naskórka i usunięciu zaskórników skóra powinna być wyraźnie gładsza, świeższa i bardziej promienna. Pory są oczyszczone i zwężone, a cera jest delikatniejsza i bardziej miękka w dotyku. Ponadto, zaraz po zabiegu skóra lepiej wchłania substancje aktywne zawarte w kosmetykach, dzięki czemu łatwiej jest ją skutecznie nawilżyć i odżywić.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

  • choroby wirusowe, np. opryszczka
  • grzybica skóry
  • aktywne zapalne choroby skóry, np. egzema, łuszczyca
  • skóra naczyniowa, trądzik różowaty 
  • tendencja do powstawania blizn 
  • otwarte rany lub uszkodzenie skóry w miejscu wykonania zabiegu
  • świeża opalenizna