Makijaż permanentny

Kto wykonuje makijaż permanentny w House of Beauty?

Makijaż permanentny w naszym salonie wykonuje wykwalifikowana i doświadczona linergistka (czyli osoba profesjonalnie zajmująca się tego typu makijażami) – Edyta.

Edyta jest szkoleniowcem w swojej dziedzinie od ponad 12 lat. Posiada ogromne doświadczenie w zawodzie poparte wieloma szkoleniami. Współpracowała z wieloma salonami na terenie kraju i za granicą (Wielka Brytania).

 

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to doskonała alternatywa do tradycyjnego makijażu. Zapewnia niezwykłą wygodę i oszczędność czasu podczas codziennych czynności związanych z makijażem.

Ten rodzaj makijażu pomoże w zamaskowaniu niedoskonałości urody, podkreśli walory i co bardzo ważne – nie rozmaże się na twarzy w najmniej oczekiwanych momentach.

Makijaż permanentny pomoże świetnie zatuszować defekty skóry, tj. blizny, asymetrie np. brwi czy ich brak po przebytych terapiach.

Jeśli Twoje brwi są niesymetryczne, opadające, zbyt cienkie lub przerzedzone to ten sposób jest dla Ciebie idealny, aby odzyskać idealny kształt brwi.

 

Dla kogo makijaż permanentny?

Dla wszystkich którzy chcą przede wszystkim zaoszczędzić czas, który poświęcają na wykonanie codziennego makijażu.

Makijaż permanentny dedykowany jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn i może być stosowany w przypadku każdego typu skóry.

Tego typu zabieg w naturalny sposób pozwoli na skorygowanie np. linii ust, uwydatnienie ich czy wypełnienie dowolnym kolorem. Makijaż permanentny jest również doskonały do skorygowania linii brwi lub ich podkreślenia (kilkoma metodami dostępnymi w naszej ofercie i opisanymi poniżej). Dzięki niemu można nanieść kreskę dekoracyjną na górną oraz dolną powiekę, aby podkreślić linię rzęs i oszczędzić czas podczas codziennego makijażu. Marzysz o pieprzyku w stylu Marilyn Monroe? Taka dekoracja twarzy jest w zasięgu Twojej ręki.

Twoje usta lub brwi są asymetryczne? Za pomocą makijażu permanentnego odzyskasz symetrię i podkreślisz naturalne piękno.

 

Jak długo utrzymuje się efekt makijażu permanentnego?

W zależności od cech indywidualnych makijaż permanentny może utrzymywać się od 6 miesięcy do nawet 3 lat.

Z upływem czasu dochodzi do stopniowego wypłukania i rozjaśnienia barwnika wprowadzonego do naskórka.

Czas utrzymywania się efektów makijażu uwarunkowany jest wieloma indywidualnymi czynnikami.

Makijaż permanentny to przede wszystkim ogromna wygoda, oszczędność czasu i świetne efekty podkreślające piękno urody.

 

Na czym polega zabieg makijażu permanentnego ogólnie mówiąc?

Tłumacząc w skrócie, zabieg makijażu permanentnego to nic innego jak wprowadzanie nietoksycznych i niealergizujących pigmentów pochodzenia naturalnego do przestrzeni międzykomórkowej naskórka. Podczas zabiegu wprowadzane są niealergizujące barwniki za pomocą delikatnych igieł kartridżowych do zewnętrznych warstw skóry. Igły te są oczywiście jednorazowe.

Odczuwalny jest delikatny ból, dlatego aplikowane jest znieczulenie miejscowe, które gwarantuje, że zabieg będzie bezbolesny. Podczas makijażu używamy urządzenia, które charakteryzuje się niezwykłą precyzją i najwyższą technologią – dlatego makijaż może być wykonany perfekcyjnie i bezboleśnie.

 

Czy istnieją jakieś zalecenia po zabiegu?

Tak, istnieją nieliczne przypadki (indywidualne tendencje) gdzie może dojść do niewielkiego obrzęku i podrażnienia. Jest to normalne, a objawy ustępują szybko.

Już po 24 godzinach od zabiegu, można wrócić do pracy. Naskórek zaczyna się złuszczać po 2-3 dniach po zabiegu, dlatego ważne jest stosowanie preparatów nawilżających i natłuszczanie naskórka w miejscach poddanych mikropigmentacji. Należy stosować wazelinę naturalną lub maść tj. Bepanten, Alantan Plus przez co najmniej 7 dni, nie rzadziej niż 3 razy dziennie, wyłącznie za pomocą patyczka kosmetycznego (nie używamy do tego dłoni, aby ograniczyć przenoszenie bakterii i wirusów).

W okresie gojenia się naskórka będą tworzyły się na skórze małe strupki. Nie należy ich odrywać i dotykać. Strupki odpadną samoistnie po kilku- kilkunastu dniach. Możliwe jest odczuwanie delikatnego swędzenia w miejscu, w którym dokonywany był zabieg – nie pocieramy i nie drapiemy się!

Przez okres 1 miesiąca po zabiegu nie zaleca się korzystania z sauny, basenu, siłowni, solarium oraz należy unikać kontaktu ze słońcem (aby uniknąć przebarwień na skórze)

W okresie 2 tygodni od zabiegu nie zaleca się stosowania kosmetyków do makijażu oraz demakijażu.

W ciągu kilku dni od zabiegu nie można stosować żadnego mydła oraz olejków. Należy myć skórę wyłącznie delikatnym mleczkiem, tonikiem lub płynem micelarnym (najlepiej hypoalergicznym lub do cery wrażliwiej). Miejsce zabiegowe należy smarować często wazeliną naturalną, maściami typu Bepanten za pomocą patyczka kosmetycznego. Nie wałkujemy i nie próbujemy zrywać odstających skórek! Jeśli wystąpią objawy tj. ropienie, wysypki, które nie ulegają poprawie lub nasilają się – należy skontaktować się z lekarzem (dermatologiem).

Czas potrzebny na całkowitą regenerację naskórka to ok.28 dni, po tym czasie można wykonać korektę makijażu, która utrwali lub wzmocni efekty zabiegu.

Korekta po upływie 45-60 dni jest wliczona w cenę makijażu.

 

Czy efekt, który osiągnę będzie identyczny z odcieniem na wzorniku?

Zabarwienie bezpośrednio po zabiegu jest intensywne, ale jest to naturalne i po ok. 4-6 dniach od zabiegu zabarwienie zblednie i będzie stanowiło ok. 40-50% natężenia wyjściowego (czyli takiego jakie było widoczne bezpośrednio po wykonaniu makijażu). Jest to efektem złuszczania naskórka, które następuje 2-3 dni po zabiegu.

Należy wziąć pod uwagę, że w większości przypadków odcień koloru uzyskanego nie będzie identyczny z kolorem ze wzornika. Mają na to wpływ indywidualne tendencje osobnicze.

W skrajnych przypadkach naskórek może nie przyjąć żadnego barwnika. Dobór koloru jest zawsze indywidualnie dopasowywany opierając się na typie urody i osobowości.

 

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

Nasza linergistką z pewnością przeprowadzi z Tobą indywidualny wywiad przed usługą, aby wykluczyć przeciwwskazania i zapewnić 100% bezpieczeństwo podczas i po zabiegu.

Poniżej prezentujemy listę przeciwwskazań, na którą należy zwrócić uwagę, jeśli rozważasz zakup usługi makijażu permanentnego.

  • Ciąża i połóg
  • Infekcje i stany podgorączkowe (katar, grypa, opryszczka aktywna)
  • Świeże blizny po operacjach
  • Anemia
  • Bielactwo
  • Łuszczyca, rybia łuska
  • Cukrzyca
  • Hemofilia
  • Choroby zakaźne i choroby serca
  • Stany zapalne skóry powiek lub spojówek, choroby siatkówki i rogówki oka
  • Wysypki i inne przewlekłe choroby skóry wokół oczu (bakteryjne, grzybicze i wirusowe)
  • Przyjmowanie leków ze sterydami, przeciwzakrzepowych, retinoidów i antybiotyków
  • Miastemia, alergia na lidokainę i prylokainę
  • Choroby nowotworowe (konieczna konsultacja lekarska o braku przeciwwskazań)
  • Świeża opalenizna i plany na wakacje w pełnym słońcu w okresie do 6 tygodni
  • Plastyka powiek lub lifting twarzy (odczekaj 6-12 miesięcy w zależności od opinii lekarza prowadzącego i dopiero wykonaj zabieg)
  • Stosowanie odżywek na porost rzęs i brwi (odstaw preparat o odczekaj ok. 1-3 miesiące)
  • Sztuczne rzęsy (należy zdjąć sztuczne rzęsy przed makijażem permanentnym powieki górnej bądź dolnej)
  • Świeżo powiększone/wypełnione usta (odczekaj min. 4 tygodnie, skonsultuj się z lekarzem prowadzącym i dopiero wykonaj makijaż ust)
  • Botoks (odczekaj min. 4 tygodnie, skonsultuj się z lekarzem prowadzącym i dopiero wykonaj makijaż)
Makijaż permanentny
Kreska – powieka górna – dekoracyjna 450 zł
Kreska – powieka dolna 400 zł
Brwi – microblading 750 zł
Brwi – cieniowanie „ombre” 650 zł
Brwi mechaniczne 600 zł
Usta – kontur 550 zł
Usta – kontur z cieniowaniem 750 zł
Usta – kontur + wypełnienie 850 zł
Pieprzyk 100 zł
Korekta makijażu po 45-60 dniach od zabiegu (do ustalenia z linergistką indywidualnie) GRATIS
Korekta kamuflażem po źle wykonanym makijażu w innym salonie 250-300 zł